Usuń bezpłatnie wirusy z nowym skanerem firmy ESET

ESET Online Scanner

Skaner online firmy ESET jest lekki i co najważniejsze łatwo dostępny. Jeśli komputer zostanie zainfekowany wirusem, robakiem lub koniem trojańskim, użytkownik w każdej chwili może wejść na stronę www.eset.pl i uruchomić w oknie przeglądarki skaner, dzięki któremu bezpłatnie zdiagnozuje, a następnie usunie wykryte zagrożenia.

Najnowsze rozwiązanie firmy ESET umożliwia skanowanie plików archiwalnych, wykonywalnych oraz zbiorów skompresowanych. Wykryte przez skaner ESET zagrożenia umieszczane są w kwarantannie, a użytkownik sam decyduje czy dany plik usunąć z komputera, zatrzymać w kwarantannie czy też może przywrócić. Ze skanera mogą korzystać użytkownicy przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome oraz Safari.

Jak podkreśla firma ESET skaner nie stanowi alternatywy programu antywirusowego. Jest natomiast w pełni funkcjonalnym narzędziem, z którego użytkownik może skorzystać w sytuacjach, kiedy nie posiada żadnego rozwiązania zabezpieczającego lub gdy korzystając z konkurencyjnych rozwiązań chce uzyskać pewność, że jego komputer jest wolny od wirusów, robaków itp.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News