Program CCleaner skutecznie usuwa z dysku uszkodzone sterowniki. Ale jeśli tylko zechcemy, to może także wyczyścić cache przeglądarki i inne pliki.

Usunięcie uszkodzonych sterowników oraz poprawna instalacja nowych urządzeń

Mamy nowe urządzenie, którego sterownik musimy zainstalować w systemie Windows. Po nieudanej pierwszej próbie instalacji sterownika system przerywa również wszystkie kolejne próby, informując nas o błędzie.

Po zakończonej niepowodzeniem instalacji pozostają – w zależności od miejsca, w którym została przerwana – wpisy oraz pliki w systemie. Czasami pozostawione elementy wystarczą, aby oszukać system Windows poprzez zasymulowanie poprawnej instalacji sterownika, chociaż zainstalowane pliki nie umożliwiają prawidłowej obsługi danego urządzenia. Poza tym urządzenie nie jest widoczne dla użytkownika, zatem odnowienie bądź odinstalowanie sterownika nie jest możliwe przy wykorzystaniu dostępnych w systemie narzędzi. W takich przypadkach Windows często odmawia ponownej instalacji sterownika, wyświetlając informację, że sterownik już został zainstalowany i nie można go zainstalować po raz drugi.

Oczywiście rozwiązaniem może być przywrócenie bądź ponowna instalacja całego systemu operacyjnego. Jednak jeżeli nie mamy ochoty na tak radykalny krok, bo na przykład w międzyczasie dokonaliśmy licznych ważnych aktualizacji, czy też po prostu nie mamy czasu na ponowną instalację systemu, możemy za pomocą narzędzia czyszczącego system odszukać uszkodzony sterownik. Zalecamy wykorzystanie narzędzia CCleaner (znajduje się na dołączonej płycie). Ten darmowy program odnajdzie oraz skutecznie usunie wszystkie uszkodzone sterowniki. Po uruchomieniu aplikacji najlepiej jest przejść do zakładki »Rejestr«, a następnie wybrać tam wpisy »Instalator« oraz »Programy«. Dzięki temu znów będziemy mieli możliwość normalnej instalacji naszego sprzętu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.