Takie pudełka znikają w półek sklepowych w mgnieniu oka - przynajmniej tak twierdzi Microsoft

Windows 7: oficjalne ceny, potwierdzona data premiery

Microsoft Windows 7

Windows 7 pojawi się w wybranych krajach już 22 października. System będzie dostępny na początku na 14 rynkach w wersji zlokalizowanej, w tym i w naszym kraju. Pozostałe 21 wersji językowych będzie miało swoją premierę tydzień później.

Każdy, kto od jutra kupi komputer z przeinstalowanym systemem Vista Home Premium, Vista Business lub Vista Ultimate otrzyma za darmo (lub zapłaci wyłącznie za przesyłkę) uaktualnienie do „siódemki” w odpowiadającej wersji do aktualnie posiadanej. Promocja będzie trwała do końca stycznia przyszłego roku. Uwaga! Jest dostępna wyłącznie u autoryzowanych partnerów Microsoftu, zatem przed zakupem w sklepie warto się dowiedzieć, czy jesteśmy objęci promocją. Na szczęście większość sprzedawców (w tym ci niewielcy) to partnerzy koncernu z Redmond, ale ostrożności nigdy nie zawadzi.

A ile zapłacą obecni użytkownicy Windows Vista lub posiadacze innych systemów operacyjnych? Poniżej podajemy cennik na rynek amerykański. Z premedytacją nie przeliczamy cen na złotówki, bowiem do października kurs walut może się zmienić w istotny sposób. W nawiasie podajemy cenę dla posiadaczy legalnych, box-owych systemów Vista, którzy z tego względu są objęci zniżkami na Windows 7. Uaktualnienia można dokonać oczywiście tylko do odpowiadającej wersji (czyli Vista Home Premium do Windows 7 Home Premium, itd.):

  • Windows 7 Home Premium: 199,99 (119,99) dolarów
  • Windows 7 Professional: 299,99 (199,99) dolarów
  • Windows 7 Ultimate: 319,99 (219,99) dolarów