Wydajna konwersja wideo na karcie Leadteka

Leadtek WinFast PxVC1100

Wysoka wydajność uzyskana przy konwertowaniu materiałów wideo zapisanych w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 (H.264), to w dużej mierze efekt zastosowanie układu Toshiba SpursEngine. Wykorzystuje on cztery rdzenie SPE (Synergistic Processing Element) i jest to rozwiązanie bazujące na technologii Cell Broadband Engine, zastosowanej m.in. w konsoli PlayStation 3. Ponadto karta wykonana jest w standardzie Low profile i wyposażona jest w aktywny, jednoslotowy system chłodzenia.

WinFast PxVC1100 oferuje m.in.:

  • Blisko 75% krótszy czas konwertowania materiałów wideo w porównaniu do urządzeń poprzedniej generacji oraz odciążenie jednostki centralnej CPU sięgające blisko 80%
  • Duże możliwości konwersji filmów zapisanych w standardzie SD do jakości HD
  • Dołączony pakiet TMPGEnc 4.0 Xpress pozwalający na dowolne konwertowanie filmów do najpopularniejszych formatów wideo (wartość rynkowa około 100 USD)

Ponadto użytkownicy kart graficznych NVIDIA mogą również skorzystać z możliwości technologii CUDA. Dzięki temu wzrost prędkości konwertowania wideo, w porównaniu do standardowych platform wykorzystujących do tego celu jedynie CPU, może sięgać nawet 588%.

Leadtek, chcąc poszerzyć funkcjonalność WinFast PxVC1100, udostępnił także Software Development Kit (SDK), co pozwoli w najbliższej przyszłości na stworzenie przez użytkowników szeregu aplikacji wykorzystujących możliwości tego rozwiązania. Więcej informacji na ten temat a także biblioteki SDK do pobrania można znaleźć na stronie: www.leadtek.com/spursengine/ Wraz z kartą WinFast PxVC1100 użytkownik otrzymuje oprogramowanie Pegasys TMPGEnc 4.0 XPress wraz z dodatkową wtyczką Movie SpursEngine oraz dodatkowy śledź typu LowProfile i kabel zasilający.