Wydajne notebooki na każdą kieszeń

Modele Satellite L500 oraz L550 będą dostępne w Polsce pod koniec wakacji i, jak zapewnia producent, ich cena będzie bardzo przystępna.

W przypadku L500 oraz L550 w oczy rzucają się srebrno-stalowe kolory, które mają sprawić, że odciski palców będą mniej widoczne. Model L500 to 15,6-calowa konstrukcja. Ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 1 366 x 768 pikseli i jasności 200 cd/m2.  Z kolei L550 to sprzęt 17,3-calowy, który dodatkowo wyposażono w technologię podświetlenia LED. Wyświetlanie obrazu następuje tu w rozdzielczości 1 600 x 900 pikseli. Ekrany w obu modelach są panoramiczne i przystosowane do formatu HD 16:9.

Mimo tego, iż nowe modele to sprzęt klasy ekonomicznej, Toshiba zainstalowała w nich wiele portów, których raczej spodziewamy się w sprzęcie klasy wyższej. Mamy więc port HDMI, czytnik kart (4 w 1) czy port eSATA/USB. Dodano także kamerę internetową i nagrywarkę DVD. W zależności od konfiguracji sprzęt będzie dostępny z dyskiem twardym o maksymalnej pojemności 500 GB, oraz procesorami Intela lub AMD. Także w tych modelach Toshiba wprowadziła funkcję Eco, przełączającą sprzęt w energooszczędny tryb pracy.

Komputery zostały wyprodukowane zgodnie z zaleceniami RoHS, a producent już wystąpił o nadanie certyfikatu ENERGY STAR 5.0. W Polsce nowe Toshiby będą objęte dwuletnią gwarancją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.