Wyniki Wielkiego Finału ogólnopolskiej olimpiady DialNet Masters

"=Quan=Rolnicy" ze Świeradowa-Zdroju i "Pro skilled" z Sosnowca zwycięzcami III edycji olimpiady DialNet Masters.

Zespoły: „=Quan=Rolnicy” z Gimnazjum Ratowników Górskich w Świeradowie-Zdroju oraz „Pro skilled” z IV LO w Sosnowcu zwyciężyły w Wielkim Finale III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, który odbył się 17 czerwca we Wrocławiu. Zwycięzcy w nagrodę już we wrześniu pojadą do Chin. Konkurs zorganizowała Telefonia DIALOG przy merytorycznej współpracy z Politechniką Wrocławską. Patronat nad olimpiadą objęła Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

Nagrodą główną w olimpiadzie jest wycieczka do Chin, a zwycięzcy zobaczą m.in. Hongkong i Pekin. Na wrześniową wyprawę pojedzie Wielka Dziesiątka zdobywcy I miejsc wraz z nauczycielami. Laureaci II i III miejsca otrzymali wysokiej klasy netbooki. Najlepszym osobiście pogratulował Leszek Hajkowski, prezes zarządu Telefonii DIALOG SA. Ponadto, wszystkim członkom drużyn finałowych wręczono gadżety: torby na laptopy, smycze, koszulki z nadrukiem okolicznościowym.

Imprezie finałowej – utrzymanej w chińskiej stylistyce – towarzyszyły liczne atrakcje związane z Państwem Środka: chińskie potrawy i tradycyjna muzyka, hostessy w chińskich strojach i smok – symbol mocy przynoszącej szczęście. W turnieju finałowym wzięły udział drużyny wyłonione podczas Meczów Masterów – półfinałów rozegranych w kwietniu br. w 7 miastach Polski: Świdnicy, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Częstochowie i Krakowie. Poprzedzały je dwuetapowe testy on-line i eliminacje wewnątrzszkolne. Informacje o starcie olimpiady zostały wysłane w styczniu do 14 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Spośród 40 tys. osób biorących udział w eliminacjach wewnątrzszkolnych do turnieju głównego, czyli finału zakwalifikowały się 22 drużyny gimnazjalne i 21 ponadgimnazjalnych.

Wielki Finał to ostatni etap olimpiady DialNet Masters. Spośród fascynatów internetu wyłonił najlepszych dziesięciu w Polsce. Finał przebiegał podobnie jak mecze półfinałowe, był jednak zdecydowanie trudniejszy i zawierał więcej elementów multimedialnych. Zadania przygotowali eksperci z Politechniki Wrocławskiej. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury powołane przez prezesa Zarządu Telefonii DIALOG.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters to konkurs naukowy dla młodzieży szkolnej, organizowany w kilku etapach: etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Turniej dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Zespół stanowi czterech uczniów i nauczyciel – opiekun drużyny. Uczestnicy olimpiady znakomicie orientują się w zasobach sieci i rozwiązują testy i zadania związane z wirtualnym światem. DialNet Masters jest rozgrywany w dwóch odrębnych kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.