Do tej panoramiczny format 16:9 zarezerwowany jest przez monitory z matrycami TN

19-calowy monitor Della za… 15 dolarów?!

Dell

Zapewne pamiętacie sytuację sprzed pół roku, kiedy to Dell przez jakiś czas sprzedawał swój nowy monitor LCD z panelem IPS za 286 złotych, zamiast 286… dolarów. Tym razem problem pojawił się na tajwańskiej witrynie amerykańskiego producenta, na której zapewne pewien niezbyt rozgarnięty pracownik wycenił 19-calowy monitor LCD na równowartość 15 dolarów, zamiast planowanych 148. Wiadomość o „zniżce' tak szybko się rozeszła, że ponad 20 tysięcy klientów zdążyło zamówić 140 tysięcy egzemplarzy, zanim cena została zmieniona.

Nigdy w historii Della pomyłka nie była tak kosztowna, więc zdecydował się nie honorować zamówień. Do gry wkroczyła jednak tajwańska komisja ochrony praw konsumentów (Taiwanese Consumer Protection Commision), po tym jak otrzymała setki skarg. Wyrok? Dell musi wynagrodzić klientom fakt nieuzyskania zamówionego towaru. W przeciwnym wypadku, może liczyć na podjęcie przez komisję kroków prawnych.

W oświadczeniu Della możemy wyczytać – niezadowoleni klienci w ramach rekompensaty, otrzymają zniżkę na zamówione monitory (której wysokość nie wyniesie zapewne 90 procent – przyp. red.).

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News