Czy Steve Ballmer będzie musiał bić się z Google w segmencie systemów operacyjnych?

Ballmer komentuje system Chrome OS

Trendy

Podczas konferencji Windows Partner Conference, szef Microsoftu nie odmówił sobie przyjemności skomentowania zapowiadanego niedawno systemu operacyjnego firmy Google – Chrome OS – który przeznaczony będzie dla netbooków. Steve Ballmer uważa projekt ten za niezwykle interesujący, jednak nie może oprzeć się wrażeniu, że Google samo nie wie, czego chce. Głownym powodem rozważań Ballmera jest data premiery systemu – koniec 2010 roku – oraz obecność na rynku system Android, który jak wiemy, również instalowany będzie na netbookach.

– Nie wiem, czy oni nie potrafią się zdecydować, ani jaki mają problem, ale jak ostatni raz sprawdzałem, niepotrzebne są dwa systemy operacyjne. Naprawdę wystarczy jeden – z przekąsem komentuje Steve.

Nie wpomniał jednak o tym, że Microsoft będzie sprzedawać sześć różnych wersji Windows 7, nie może zakończyć sprzedaży systemu Windows XP, Vista jest wciąż preinstalowana w większości komputerów w sklepach, a w sprzedaży są również systemy Windows Mobile i Windows CE.