Chłodzenie rodem z silnika odrzutowego w obudowie pod twoim biurkiem

Thermaltake prezentuje obudowę, której konstrukcja nastawiona jest przede wszystkim na wydajne chłodzenie. Mowa o modelu Xpressar RCS100.

Poprzednicy nowego monstrum – linia Thermaltake Xaser – byli jednymi z pierwszych obudów na świecie skierowanych właśnie dla overclockerów. Stosowano w nich ciekawe rozwiązania oraz możliwości montażu chłodzenia wodnego. W nowszej generacji Xaser VI dodano do zestawu Thermaltake Big Water. Dziś pojawia się jeszcze lepszy – Xpressar. Posiada on wbudowany fabrycznie kompresor chłodzący. Producent obiecuje nam tu zmniejszenie temperatury procesora o 20 stopni w porównaniu z systemami chłodzenia wodnego.

System chłodzący Xpressar RCS100 niewiele różni się od tych stosowanych na co dzień w samochodach. Nie wymaga on konserwacji w okresie 5-10 lat, jednakże raz na jakiś czas zaleca się oczyścić radiator. Domyślna temperatura gwarantowana przez RCS100 to 15-18 stopni Celsjusza. Dla przykładu, posiadając procesor Core 2 Duo na 45nm, podkręcony do częstotliwości 4,05 GHz – mowa tu oczywiście o 100% obciążeniu na przestrzeni 20 min – potrafi schłodzić procesor do 50 stopni Celsjusza.

Cena, w sklepie Yooki.pl: 3 599 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.