DualBIOS na wszystkich płytach głównych GIGABYTE

GIGABYTE wprowadza opatentowaną technologię DualBIOS na wszystkich produkowanych przez siebie płytach głównych, również tych najtańszych.

Rozwiązanie DualBIOS nie należy wprawdzie do nowości na rynku, jednak dotychczas było stosowane wyłącznie w droższych modelach. Duża popularność tej technologii skłoniła producenta do zastosowania jej w pełnej gamie produktów.

DualBIOS to technologia, która przydaje się w przypadkach, gdy BIOS ulega uszkodzeniu podczas aktualizacji lub w wskutek działania wirusów. Z reguły jedynym sposobem na przywrócenie operatywności systemu w takim przypadku jest odesłanie płyty głównej do serwisu w celu wymiany BIOS-u.

Płyty główne wspierające DualBIOS są wyposażone w dwa oddzielne układy BIOS, z których jeden pełni rolę „głównego”, drugi natomiast jest układem „zapasowym”. W przypadku, gdy „główny” chip ulegnie uszkodzeniu, „zapasowy” automatycznie przejmuje jego zadania, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie systemu i dalsze jego działanie bez konieczności wymiany uszkodzonego BIOS-u. Dużą zaletą technologii DualBIOS  jest fakt, że nie wymaga ona ingerencji użytkownika a proces przywracania operatywności systemu jest niemal natychmiastowy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.