Dwie karty graficzne z rodziny N250GTS Twin Frozr

Obie karty wyposażone są w układ chłodzenia Twin Frozr, wykorzystujący dwa wentylatory z regulowaną prędkością wirowania oraz trzy wydajne ciepłowody.

Karty MSI N250GTS Twin Frozr posiadają rdzenie ze 128 procesorami strumieniowymi i 256-bitową pamięć GDDR3. Produkty wyposażone są w układ chłodzenia Twin Frozr, wykorzystujący dwa, inteligentnie sterowane wentylatory, które automatycznie dostosowują swoją prędkość w zależności od obciążenia GPU oraz temperatury. Dzięki temu rozwiązaniu karta w standardowych warunkach pozostaje chłodna i pracuje bezgłośnie, a w czasie korzystania z gier i aplikacji 3D wydobywa się z niej jedynie cichy szum. Karty MSI N250GTS Twin Frozr posiadają ponadto trzy ciepłowody, które efektywnie wpływają na odpowiednie rozproszenie ciepła.

Karty MSI N250GTS Twin Frozr zostały wyposażone w kondensatory typu Hi-c. Charakteryzują się one zwiększoną wytrzymałością podczas pracy z wysokimi napięciami oraz odpornością na ciepło. Podczas overclockingu mają gwarantować stabilną pracę całego systemu.

W kartach graficznych MSI N250GTS Twin Frozr wykorzystano również stałe cewki SSC, które w porównaniu ze standardowymi cewkami wytrzymują o 30% większe natężenie prądu i redukują piszczenie spowodowane wysokimi napięciami. Cewki te odgrywają dużą rolę w zapewnieniu stabilności podczas overclockingu.

Zadaniem kondensatorów (zarówno polimerowych jak i elektrolitycznych) jest magazynowanie i uwalnianie energii. W kartach graficznych MSI N250GTS Twin Frozr wykorzystano kondensatory polimerowe, gdyż posiadają one dłuższą żywotność i zapewniają stabilniejsze zasilanie w porównaniu z kondensatorami elektrolitycznymi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.