Dyski SSD firmy PQI z pamięcią podręczną DRAM

PQI zaprezentował 2,5 calowe dyski SSD z nowej serii S528. Wyposażono je w pamięć podręczną o pojemności 64 MB, która zwiększa ich żywotność.

S528 oferują wysokie prędkości transferu danych – na poziomie do 236 MB/s w odczycie i do 160 MB/s w zapisie. Dyski dostępne są w pojemnościach od 32 GB do 256 GB. Wyróżniającą cechą nośników jest zastosowana w nich pamięć podręczna (DRAM cache), która zapewnia odpowiednie zarządzanie akcją zapisywania i odczytywania danych. Dzięki temu zmniejsza się zużycie dysku i wydłuża czas jego prawidłowego funkcjonowania. SSD S528 są także odporne na wstrząsy, umożliwiają bezgłośną pracę i wykazują niewielkie zapotrzebowanie na energię. Z kolei interfejs SATA II zapewnia kompatybilność z większością dostępnych na rynku pecetów i laptopów.

Wszystkie dyski SSD z serii S528 objęte są dwuletnią gwarancją. Cena dysku o pojemności 32 GB wynosi 599 zł brutto. 64 GB to wydatek 1 099 zł, za 128 GB trzeba zapłacić 1 749 zł, a 256 GB kosztuje 3 199 zł. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora PQI w Polsce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.