HSPA Evolution w sieci Plus za sprawą Ericssona

Ericsson dostarczył firmie Polkomtel technologię HSPA Evolution, zwiększającą pojemność sieci i pozwalającą na uzyskanie trzykrotnie wyższej prędkości transferu danych.

W połowie kwietnia informowaliśmy was o zakończeniu testowania technologii HSPA+ przez Polkomtel S.A. Teraz Ericsson dumnie informuje o wdrożeniu technologii HSPA Evolution w sieci Plus we Wrocławiu, które jest jednym z pierwszych na świecie. Polkomtel dołączył do grona operatorów, którzy już wcześniej zapewnili swoim klientom większy komfort korzystania z mobilnych sieci szerokopasmowych, takich jak mobilkom Austria, 3 Scandinavia oraz Telstra.

Dzięki zastosowaniu technologii HSPA+ w sieci Plus we Wrocławiu, Polkomtel posiada najszybszą mobilną sieć szerokopasmową w tym mieście. Jest to zarazem sieć udostępniająca największe prędkości mobilnego Internetu w Polsce, nawet trzykrotnie szybsze niż w przypadku HSDPA 7,2 Mbps.

Technologia HSPA Evolution pozwala na lepsze wykorzystywanie możliwości łącza szerokopasmowego. Zapewnia znacząco szybsze wyszukiwanie internetowe i pobieranie plików. Dzięki zwiększeniu przepustowości sieci większa liczba użytkowników może korzystać z wyższej prędkości łącza szerokopasmowego, zwłaszcza w obszarach o wysokim obciążeniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.