Drogowe absurdy - zostan tropicielem

Internetowa akcja, która wyeliminuje absurdy na drogach

Motoryzacyjny serwis www.moto.onet.pl we współpracy z Komendą Główną Policji zaprasza do wakacyjnej akcji "Szukamy absurdów drogowych".

Przemierzając kilometry polskich dróg często natrafiamy na sytuacje, które śmiało można nazwać drogowymi absurdami. Wykluczające się znaki drogowe, źle oznaczone skrzyżowania, wysokie krawężniki, ograniczenia prędkości na bezpiecznych, prostych odcinkach dróg. Przejście dla pieszych 200 metrów od skupisk ludzkich. Fotoradary, które nikomu nie służą. Źle zaprojektowane drogi. Takie i podobne absurdy spotykamy na co dzień na naszych drogach. Doskwierają one wszystkim  kierowcom.

Stworzona przez użytkowników Mapa Drogowych Absurdów zostanie przeanalizowana przez Komendę Główną Policji i przekazana podmiotom rządowym odpowiedzialnym za poszczególne odcinki dróg. Aby wziąć udział w akcji, trzeba uwiecznić na zdjęciu lub filmie drogowy absurd. Zgłoszenie należy wysłać do redakcji Moto Onet za pomocą zamieszczonego na stronie formularza wraz z linkiem do tego miejsca na mapie Zumi.pl. Zdjęcie powinno zostać opatrzone  autorskim komentarzem w postaci krótkiego opisu lub felietonu. Drugim sposobem jest wysłanie maila na adres: [email protected]. Kompletny formularz zgłoszeniowy musi zawierać adres e-mail oraz dane osobowe zgłaszającego. W tytule wiadomości powinno pojawić się hasło „Konkurs – absurd drogowy”.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: skuter, GPS-y i wiele gadżetów. Akcja potrwa do 31 sierpnia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.