QTAddressBar upodabnia nawigację w Eksploratorze Windows XP do sposobu obsługi znanego nam z nowoczesnego Windows 7.

Łatwiejsze przemieszczanie się między katalogami w oknie Eksploratora Windows

Windows XP

Darmowy program QTAddressBar umożliwia korzystanie z funkcji ułatwiających nawigację w Windows XP. Po prostu zastępuje on standardowy pasek adresu. Do poprawnego działania aplikacja wymaga zainstalowanego pakietu.NET Framework 2.0.

Pobrane archiwum ZIP należy rozpakować w nowym katalogu. Instalację rozpoczynamy, otwierając plik »QTAddressBar.exe« – pamiętajmy, by go zachować, gdyż będzie potrzebny do ewentualnego usunięcia programu. Następnie uruchamiamy system ponownie, otwieramy okno Eksploratora i klikamy prawym przyciskiem myszy na pasku menu, po czym z menu kontekstowego wybieramy pozycję »QT Breadcrumbs Address Bar«, by uruchomić nowy pasek adresu. Standardowy pasek wyłączamy za pomocą polecenia »Pasek adresu« w menu kontekstowym. Na koniec z tego samego menu wybieramy pozycję »Zablokuj paski menu«

i przeciągamy pasek adresu w stylu Windows 7 pod pasek ikon.

Wskazówka:

Możemy przejść bezpośrednio do każdego katalogu w ścieżce na pasku adresu. Klikając symbol strzałki, otworzymy menu hierarchii folderów umożliwiające szybką nawigację. Dzięki temu oszczędzimy sobie klikania i męczącego przekopywania struktury katalogów w pasku Eksploratora znajdującym się po lewej stronie okna.