Funkcja przenikania utworów w Media Playerze działa, tylko kiedy spełnione zostaną dość restrykcyjne warunki. Jednak mimo to warto z niej korzystać.

Media Player zawiera funkcję płynnego przechodzenia pomiędzy utworami, która jednak częściej nie działa, niż działa. O co w rzeczywistości chodzi?

Fade out – fade in. Funkcja płynnego przechodzenia pomiędzy utworami działa poprawnie, tylko gdy spełnione są pewne warunki.

Funkcji przechodzenia pomiędzy utworami można używać tylko w przypadku plików WMA lub MP3 zapisanych na komputerze lub płytach CD/DVD z danymi i zindeksowanych na listach odtwarzania WMP. Bez list odtwarzania opcja nie działa, zawodzi również podczas odtwarzania bezpośrednio z płyty audio CD. To niejedyne ograniczenia: z funkcji przechodzenia nie skorzystamy również wtedy, gdy dane mają różne częstotliwości próbkowania, głębię bitową i używają różnej liczby kanałów audio. Tak samo będzie, jeśli pliki oprócz danych audio zawierają dane innego rodzaju, na przykład wideo, skrypty lub HTML. Najlepiej korzystać więc z tych utworów, które miały jednakowe ustawienia, gdy konwertowaliśmy je do formatu WMA lub MP3. Podczas kopiowania danych trzeba też uważać, aby cechowały je te same mechanizmy zabezpieczenia przed kopiowaniem, bo płynne przechodzenie działa tylko wtedy, kiedy ochrona przed kopiowaniem we wszystkich utworach jest wyłączona lub włączona.

Testowane utwory powinny mieć wystarczająco wysoki poziom głośności, bo podczas przechodzenia pomiędzy utworami głośność się zmniejsza. Suwak najlepiej przesunąć od razu maksymalnie w prawo, na »Sekund nałożenia: 10.0«. Funkcję testujemy, wykorzystując różne utwory, bo w zależności od piosenki efekt może brzmieć inaczej.

Wskazówka

W celu aktywacji funkcji klikamy przycisk »Teraz odtwarzane« i w menu wybieramy »Ulepszenia | Płynne przechodzenie i automatyczne ustawienie poziomu głośności«. Media Player wyświetli u dołu ekranu okno dialogowe o tej samej nazwie. Posługując się suwakiem, określamy czas płynnego przechodzenia – od »0.0« do »10.0« sekund, z dokładnością do 0,1 sekundy. Gdy odtwarzacz jest wyłączony, kliknięciem możemy włączyć funkcję Płynne przechodzenie, która automatycznie zmieni nazwę na »Wyłącz płynne przechodzenie«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.