Multikomunikatory ułatwiają nam kontakt ze znajomymi

Multikomunikatory internetowe

Twoi znajomi korzystają z różnych komunikatorów? Chcesz mieć z nimi stały kontakt? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych multikomunikatorów.

Multikomunikatory ocenialiśmy pod względem dostępności funkcji takich jak rozmowy głosowe/video, ilości obsługiwanych sieci IM, atrakcyjności dodatków i ogólnej prezencji.

AQQ

– Podstawową drogą komunikacji jest sieć Jabber, aczkolwiek obsługa protokołu Gadu-Gadu, Tlen oraz AQQ 1.x jest lepsza niż kiedykolwiek. AQQ 2.0 oferuje dostęp do bramek SMS największych operatorów. Duża ilość ciekawych wtyczek, ciągły rozwój, rozmowy glosowe i estetyczny wygląd podnoszą atrakcyjność multikomunikatora.

AQQ: Pobierz już teraz!

Konnekt

– polski multikomunikator obsługa Jabber, GaduGadu, Tlen i LAN.

Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna sekretarka czy tablica do wspólnego rysowania. Komunikator posiada funkcje wysyłania sms i transferu plików. Nie obsługuje rozmów video, ani głosowych. Dużym atutem jest to, że jest wolny od reklam. Na stronie producenta możemy pobrać przydatne wtyczki.

Konnekt: Pobierz już teraz!

Miranda

– Obecnie Miranda daje możliwość porozumiewania się z użytkownikami Gadu-Gadu, Tlen, Skype, Jabber, Spik, AQQ, ICQ, MSN, AIM, Yahoo, IRC, SIP (telefonia VoIP) oraz komputerami znajdującymi się w sieci lokalnej (LAN). Poza rozmowami tekstowymi, chat-ami, SMS-ami, komunikacją głosową oraz transferem plików Miranda przy pomocy swoich komponentów oferuje też dodatkowe funkcjonalności, takie jak np.

możliwość słuchania radia internetowego, program TV, prognoza pogody, kanały RSS, obsługa poczty, jest wersja polska, Większość funkcji jest dostępnych w Mirandzie za pośrednictwem wtyczek.

Miranda: Pobierz już teraz!

Pidgin

– Obsługuję ponad 15 sieci IM w tym polskie gadu-gadu i tlen.

Wielkim plusem jest spolszczony, uporządkowany interfejs, ladny wyglad, szerokie możliwości dostosowania komunikatora do własnych potrzeb za pomocą wtyczek. W planach jest też wprowadzenie rozmów głosowych i video. Pidgin wczesniej znany byl internautom jako GAIM.

Pidgin: Pobierz już teraz!

WTW2

– wieloprotokołowy polski komunikator na platformę Windows® XP oraz Vista (zarówno x86 jak i x86-64). Obsługuje mechanizm wtyczek (jednak nie dziedziczy po WTW1 kompatybilności z tlenem, głownie z powodu natywnej obsługi UNICODE). Na chwilę obecna obsługuje w stopniu podstawowym (lub trochę bardziej zaawansowanym) sieci tlen.pl, Gadu-Gadu oraz XMPP. Do tego szczypta wtyczki obsługującej wysyłkę maili (z

załącznikami) protokołem SMTP (z autoryzacją), miniaturowy serwer HTTP (do przesyłu plików do wszystkich sieci w razie posiadania publiczngo IP, lub przekierowania portów).

WTW2: Pobierz już teraz!

Coraz popularniejszą formą komunikacji w internecie stają się czaty na portalach społecznościowych. Taką możliwość oferuje portal Facebook, a ostatnio wprowadził ją też serwis Myspace. Pozwala to na szybki kontakt ze znajomymi znajdującymi się online. Plusem tego rozwiązania jest brak potrzeby instalacji dodatkowego programu, co pozwala komunikować się z innych komputerów np z kafejki. Minusem jest brak dodatkowych funkcji i wymóg żeby rozmówca znajdował się online, inaczej nasza wiadomość do niego nie dojdzie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.