Najchętniej kupowane zewnętrzne dyski w Polsce

Z każdym miesiącem rośnie liczba użytkowników zewnętrznych dysków twardych, które znakomicie nadają się do wygodnego przenoszenia dużych ilości danych pomiędzy komputerami.

W czerwcu br., w ogólnopolskiej sieci salonów Komputronik oraz internetowym sklepie Komputronik.pl, najbardziej popularnymi zewnętrznymi dyskami twardymi okazały się:

  1. Western Digital My Passport Essential 320 GB (2,5”),
  2. Seagate External FreeAgent Go 320 GB (2,5”),  
  3. Seagate External FreeAgent Desk 500 GB (3,5”),  
  4. Western Digital My Book Essential 2.0 1 TB (3,5”),
  5.  Western Digital My Book Essential 2.0 500 GB (3,5”).

Z danych Komputronik SA wynika, że polscy użytkownicy zewnętrznych dysków twardych najchętniej kupowali w tym okresie markowe modele charakteryzujące się standardowymi parametrami i optymalnym stosunkiem możliwości do ceny. Większość zakupów w tym segmencie rynku dotyczyła 2,5-calowych zewnętrznych dysków twardych o pojemności 320 GB. Każdy z najbardziej popularnych nośników czerwca dysponował najbardziej rozpowszechnionym interfejsem USB 2.0.

Kwota, jaką polscy użytkownicy są skłonni przeznaczyć na tego typu produkty, tylko w jednym przypadku – nośnika o pojemności 1 TB – przekroczyła granicę 400 zł. Zestawienie Komputronik SA dowodzi, że polscy użytkownicy nie przywiązują zbyt dużej wagi do designu zewnętrznych dysków twardych: najchętniej kupowano modele w klasycznym, czarnym kolorze. Warto podkreślić, że prym w czołówce wiodą dwaj najbardziej utytułowani w segmencie dysków twardych dostawcy: Western Digital oraz Seagate.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.