NetPoint jest objęty 12 miesięczną gwarancją z możliwością jej przedłużenia

NetPoint do wideokonferencji przez firewall

VCC Systems przedstawia rozwiązanie Emblaze-VCON o nazwie NetPoint, które pozwala wyeliminować problemy z transmisją przez firewall i routery NAT podczas wideokonferencji.

NetPoint umożliwia połączenia pomiędzy dowolnymi terminalami lub programami wideokonferencyjnymi, które są zgodne ze standardami H.323 (wykorzystującymi publiczny numer IP). Połączenia te mogą być bezproblemowo realizowane zarówno w sieciach LAN/WAN, jak i w sieci Internet, bez względu na obecność po drodze firewalli czy NAT.

Rozwiązanie to – za sprawą wykorzystywanego protokołu H.460 i swojego usytuowania w sieci publicznej – pełni rolę pośrednika w realizacji połączeń wideokonferencyjnych. Przejmuje połączenia wychodzące za firewalla i sprawia, że docelowy terminal wideokonferencyjny usytuowany za firewallem także nawiązuje połączenie z NetPoint’em. Po otrzymaniu obu sygnałów, NetPoint je scala i umożliwia w ten sposób przeprowadzenie wideokonferencji.

Ważną cechą NetPoint’a jest fakt, że może on współpracować zarówno z terminalami i oprogramowaniem wideokonferencyjnym od Emblaze-VCON, jak i innych producentów, którzy wspierają protokół H.460. NetPoint potrafi również jednocześnie obsłużyć 75 połączeń wideokonferencyjnych, które są szyfrowane zgodnie ze standardem H.235. Urządzeniem można zarządzać w sposób zdalny – za pośrednictwem panelu administracyjnego, który jest dostępny przez Internet.

Cena rozwiązania zależy od ilości jednocześnie obsługiwanych połączeń. Przykładowy koszt dla urządzenia z jednoczesną obsługą 8 połączeń, to 4090 euro (około 17 800 złotych). NetPoint’a można zamówić bezpośrednio w VCC Systems.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.