Niedroga, „inteligentna” nawigacja NAVIGON-a

Nowa funkcja MyRoutes pozwala w inteligentny sposób planować trasę a ulepszony Asystent Pasa Ruchu zwiększa bezpieczeństwo i wygodę podróży.

NAVIGON 3300 max to rozwiązanie dla oszczędnych. Urządzenie łączy w sobie praktyczne funkcje z ciekawym wzornictwem i 4,3-calowym wyświetlaczem w formacie 16:9. Największą zaletą tego modelu jest możliwość dostosowania nawigacji do indywidualnego stylu jazdy. Dzięki funkcji NAVIGON MyRoutes urządzenie potrafi wskazać kierowcy najlepszą trasę, w oparciu o analizę jego nawyków na drodze – szybkości jazdy, pory dnia najczęstszego poruszania się czy dnia tygodnia.

NAVIGON MyRoutes zaleca optymalną, spersonalizowaną trasę, ale daje też możliwość wyboru dwóch tras alternatywnych. Kierowca dostaje pełen obraz sytuacji i sam decyduje, jaką wybrać drogę. – MyRoutes to przyszłość mobilnej nawigacji. Już dziś NAVIGON może zaoferować klientom coś wyjątkowego: inteligentny system wskazówek dla kierowcy, dostosowujący się do jego indywidualnych potrzeb. Dodatkowa zaleta korzystania z systemu to znaczna oszczędność paliwa – mówi Jörn Watzke, odpowiedzialny za produkty w firmie NAVIGON.

POI-Click, kolejna nowa funkcja serii systemów NAVIGON, pozwala wyświetlać pełne adresy, godziny otwarcia i numery telefoniczne celów specjalnych na mapie, takich jak warsztaty czy miejsca warte zwiedzania. Informacje wyświetlają się za jednym kliknięciem na ich symbol. Jeśli kierowca zdecyduje się odwiedzić jedno z takich miejsc, system bezpośrednio go tam doprowadzi. Jadąc przez miasto, kierowca może ułatwić sobie życie, korzystając z ulepszonej funkcji Asystenta Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro). Z wyprzedzeniem wyświetlać się będzie pas jezdni, na który należy zjechać na najbliższym skrzyżowaniu – system podpowie trzy kolejne (a nie jak dotąd dwa) manewry drogowe. Kierowca może spokojnie skupić się na jeździe zamiast przedzierać się przez wielopasmową drogę w ostatniej chwili.

Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Light) to funkcja najbardziej przydatna na autostradach. Wyświetlany obraz skrzyżowania jest teraz bardzo realistyczny, co ułatwia orientację na drodze i pozwala szybciej przełożyć obraz z wyświetlacza na rzeczywisty widok.  W nowym modelu można również wprowadzać do urządzenia współrzędne punktów geograficznych (Coordinate Entry), nie tylko nazwy ulic czy punktów docelowych. Funkcja przydaje się zwłaszcza turystom, którzy zwykle dysponują tylko współrzędnymi miejsc, które chcą odwiedzić. Opcja pomocy w sytuacjach awaryjnych (Emergency Help) przydaje się, kiedy w ciągu sekund trzeba zdobyć dane kontaktowe najbliższego komisariatu policji albo szpitala. W razie potrzeby, wystarczy wcisnąć jeden guzik, a system doprowadzi kierowcę bezpośrednio do celu.

Model 3300 max wyposażony jest w procesor 500 MHz z 64 MB pamięci RAM i 1 GB pamięci typu flash. Akumulator pozwala na 3 godziny pracy bez ładowania. Każdą funkcję nawigacyjną z osobna można uaktualniać poprzez aplikację NAVIGON Fresh. Pozwala ona też użytkownikom włączyć się w proces uaktualniania map: nowa opcja o nazwie MyReport umożliwia zapisywanie w pamięci urządzenia zauważonych zmian nazw ulic, ulic jednokierunkowych, limitów prędkości czy zablokowanych tras. Kierowca może zapisywać zmiany podczas podróży, a następnie przesłać je za pośrednictwem komputera i aplikacji NAVIGON Fresh. Informacje sprawdzają następnie eksperci z firmy NAVTEQ, dostawcy map, a jeśli się potwierdza, nanoszą odpowiednie poprawki.

NAVIGON 3300 max z mapami regionalnymi jest dostępny za 749 PLN. NAVIGON 3310 max w wersji europejskiej z mapami 40 krajów, dostępny jest w cenie 799 PLN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.