Nowe kamery Canona nagrywają Full HD z prędkością 24Mbps

Canon prezentuje dwie kamery cyfrowe, wyposażone w 64 Gigabajty wbudowanej pamięci, które nagrają 6 godzin materiału w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, z prędkością 24Mbps.

Do oferty japońskiego producenta dołączają dwie nowe kamery cyfrowe HD o oznaczeniu iVIS HF21 oraz HF S11. Każda z nich posiada 64 GB wbudowanej pamięci flash, ale również gniazdo kart pamięci SDHC, dzięki któremu można rozszerzyć pamięć o kolejne 32 GB. Obydwie wyposażono również w procesor obrazu DIGIC DV III oraz możliwość rejestrowania materiału w pełnej rozdzielczości High Definition (1920 x 1080 pikseli), z prędkością 24Mbps. We wbudowanej pamięci zmieści się sześć godzin takiego nagrania.

Ponadto model HF S11 wyposażono w matrycę CMOS o rozmiarze 1/2,6 cala, dzięki której możliwe jest wykonywanie fotografii o rozdzielczości 8 Megapiksela, podczas gdy model HF21 posiada czujnik CMOS 1/4 cala, który pozwoli na robienie 4-megapikselowych zdjęć. Do dyspozycji otrzymujemy również optyczny zoom (odpowiednio 10- i 15-krotny), optyczną stabilizację obrazu, funkcję wykrywania twarzy oraz panoramiczny, 2,7-calowy wyświetlacz LCD.

Komunikacja odbywa się za pomocą portu USB, portu AV, a także wyjścia słuchawkowego i wejścia dla mikrofonu. Obydwie kamery Canona na japońskim rynku zadebiutują w sierpniu, jednak ich ceny nie są jeszcze znane.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.