Nowe Walkmany od Sony: proste, ale funkcjonalne

Firma Sony zaprezentowała dziś nowe odtwarzacze multimedialne, które przeznaczone są dla osób, które zamiast bajerów wolą kompaktowe, funkcjonalne "grajki".

Smukły odtwarzacz Walkman z serii E440 dostępny jest w dwóch odmianach – czarnej i czerwonej. Urządzenie ma 9,3 mm grubości. Do wyświetlania filmów, zdjęć, okładek albumów, playlist itp. służy kolorowy ekran o przekątnej 2″ i rozdzielczości QVGA.

Nowy Walkman  jest pierwszym modelem z serii E wyposażonym technologię Sony Clear Audio, poprawiającą dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass ma wytwarzać mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń. Dodatkową precyzję regulacji brzmienia zapewnia 5-pasmowy korektor dźwięku. Użytkownik ma też do dyspozycji funkcję dynamicznej normalizacji, która wyrównuje poziomy dźwięku poszczególnych utworów, zapewniając w ten sposób komfort słuchania.

Importowanie muzyki, filmów i zdjęć ma przebiegać szybko i bezproblemowo – wystarczy przenieść odpowiednie pliki z komputera bądź skorzystać z programu iTunes4 8.1 lub Content Transfer 1.2. Urządzenie obsługuje szereg najbardziej popularnych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM. Nowością jest obsługa popularnego plików wideo przez dostarczany program Content Transfer 1.25. Dla zapewnienia większej różnorodności źródeł dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w radio UKF. Aby nagrać słuchaną audycję, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Po naładowaniu, Walkman  z serii E może odtwarzać muzykę do 30 godzin, a filmy do 6 godzin.

Kompaktowa seria B

Kolejny z zaproponowanych odtwarzaczy, Walkman B140, dostępny jest w czterech rzucających się w oczy odmian kolorystycznych obudowy i słuchawek. Modele w kolorze czarnym, czerwonym i różowym są pomyślane jako uzupełnienie najnowszych notebooków VAIO CS i aparatów cyfrowych Cyber-shot S.

Mimo małych wymiarów samego urządzenia, jego akumulator wystarcza na odsłuch do 18 godzin. Co więcej, kiedy akumulator się wyczerpie, 3 minuty ładowania zapewnią do 90 kolejnych minut słuchania. Do wypełnienia odtwarzacza ulubionymi utworami wcale nie jest potrzebny komputer. Walkman z serii B można bowiem podłączyć do portu USB mikro- lub mini zestawu Hi-Fi zgodnego ze standardem pamięci masowej USB i funkcją zgrywania / przesyłania nagrań. Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by zintegrowany wtyk USB odtwarzacza podłączyć do komputera, a następnie zaimportować utwory przez przeniesienie odpowiednich plików.

Użytkownik ma do dyspozycji pięć ustawień korektora, a specjalny przycisk BASS umożliwia błyskawiczne włączenie trybu wzmocnienia tonów niskich, w którym dodatkową atrakcją są migające w rytm muzyki diody LED. Nowy Walkman jako pierwszy model z serii B upraszcza wyszukiwanie muzyki w czasie zajęć, na przykład ćwiczeń. Funkcja ZAPPIN umożliwia odtwarzanie krótkich, charakterystycznych fragmentów poszczególnych utworów, które ułatwiają ich rozpoznanie.

Modele B140F są wyposażone w radio UKF i funkcję nagrywania z radia. Do obu serii można nabyć szereg akcesoriów. Lekka opaska sportowa do serii B ułatwia słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Do serii E można natomiast nabyć dok z głośnikami GU50, uniwersalną opaskę sportową na ramię i silikonowe osłony ochronne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.