Olympus E-620 Double Zoom Kit ulubionym aparatem Polaków

Polscy użytkownicy aparatów cyfrowych coraz częściej kupują lustrzanki, a więc sprzęt z wyższej półki.

W czerwcu br. najchętniej kupowanym aparatem cyfrowym była lustrzanka w cenie 3 665 zł. Klienci są skłonni wydać niemałą kwotę także na dobry kompakt. Dwie kompaktowe cyfrówki spośród czterech, na które był w tym okresie największy popyt, kosztowały powyżej 1 tys. zł.

W czerwcu br. w salonach Komputronik oraz internetowym sklepie Komputronik.pl, najbardziej popularnymi aparatami cyfrowymi okazały się:

  1. Olympus E-620 Double Zoom Kit,  
  2. Samsung WB500,  
  3. Olympus mju TOUGH-6000,  
  4. BenQ C1020,  
  5. Samsung L310W.  

Z danych Komputronik SA wynika, że kończą się czasy, kiedy polscy użytkownicy kupowali przede wszystkim tanie, proste w obsłudze kompaktowe cyfrówki. Przeciętny Kowalski to klient świadomy swoich potrzeb, które wyraźnie stają się coraz większe. Dlatego rosnącym popytem cieszy się sprzęt, który zapewnia lepszą jakość obrazu i większe możliwości, na przykład dzięki wymianie obiektywów lub wodoodpornej obudowie.

Lider czerwcowego zestawienia – Olympus E-620 Double Zoom Kit – to sprzęt dla ambitnych amatorów, którzy pasjonują się fotografią. Z kolei Olympus mju TOUGH-6000, trzeci produkt pod względem popularności, stworzono dla osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Cyfrówka Olympusa może im służyć nawet do robienia zdjęć pod wodą.

Standardem stały się aparaty cyfrowe, których matryce dysponują rozdzielczością co najmniej 10 megapikseli. Polski klient bardzo ceni sobie również funkcjonalny zoom. Dwie cyfrówki, które w czerwcu br. znalazły najwięcej nabywców, dysponują aż 10-krotnym zoomem optycznym. Najczęściej obsługiwane formaty zewnętrznych kart pamięci to: Secure Digital, Secure Digital HC oraz xD Picture.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.