Panasonic prezentuje swoje najlepsze telewizory plazmowe

Bardzo płaski ekran o grubości 25 mm oraz 50-procentowa redukcja zużycia energii, to najważniejsze cechy nowych telewizorów plazmowych Panasonic.

Z11 to elegancka linia telewizorów o grubości 2,5 cm. Dzięki zastosowaniu paneli plazmowych wyprodukowanych w technologii NeoPDP zredukowano pobór mocy o 50% przy zachowaniu dotychczasowej jasności obrazu. Użytkownik ma też możliwość dwukrotnego zwiększenia jasności pozostając przy dotychczasowym poborze prądu. Plazmy serii Z11 wyposażone zostały w oszczędny tryb ‚Eco’ pozwalający na dostosowanie parametrów obrazu do warunków zewnętrznych i osiągnięcie znacznej redukcji poboru energii dzięki zmianie jasności w zależności od poziomu oświetlenia. Ponadto, panele TX-P54Z11E i TX-P46Z11E o żywotności do 100 000 godzin, nie zawierają ołowiu i rtęci, co znacznie ułatwia proces recyklingu lub utylizacji.

Telewizory z serii Z11 wyposażone zostały w funkcję Viera Cast, która zapewnia domownikom dostęp do kanałów Eurosport, YouTube, oraz do sieciowych albumów Google Picasa bezpośrednio na ekranie telewizora. Ponadto telewizory TX-P54Z11E i TX-P46Z11E są kompatybilne ze standardem DLNA (DivX/JPEG/MPEG2), co umożliwia pełne zintegrowanie odbiornika z domową cyfrową siecią, dając możliwość odtwarzania nagrań  przechowywanych w komputerze np. zdjęć czy filmów. Odtwarzanie plików w formatach AVCHD, DivX i JPEG ułatwia także Viera Image Viewer, który przy użyciu wbudowanego slotu na karty SDHC pozwala w prosty i szybki sposób przeglądać fotografie i filmy zapisane na karcie. Telewizory serii Z11 wyposażone zostały również w funkcję Viera Link, która pozwala kontrolować wszystkie urządzenia służące do domowej rozrywki za pomocą jednego pilota oraz tryb Game Mode, który zwiększa radość z gier wideo. Seria Z11 posiada także wejście PC, które umożliwia podłączenie odbiornika do komputera.

Techniki poprawiania obrazu

Dzięki sterowaniu subpolowemu wynoszącemu 600Hz z funkcją inteligentnego tworzenia klatek obrazu w wersji Pro (600 Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro), modele te mają oferować wysoką płynność szybkiego ruchu bez tzw. efektu smużenia przy jednoczesnym zachowaniu ostrości i szczegółowości dynamicznego obrazu. Wysoką jakość obrazu panele serii Z11 zawdzięczają także rozdzielczości ruchomego obrazu (Moving Picture Resolution) na poziomie 1080 linii. Oznacza to precyzyjną reprodukcję programów w pełnej rozdzielczości HD o dowolnej szybkości scen, bez utraty jakichkolwiek szczegółów. Odbiorniki zgodne są ze standardem THX, renomowaną jednostką certyfikacyjną  jakości obrazu opracowaną przez firmę Lucasfilm. Oznacza to, że widz może podziwiać obraz w 100% zgodny z zamierzeniami jego twórców.

Wrażenia podczas oglądania dynamicznych obrazów potęguje dodatkowo funkcja 24 Smooth Film, która zapewnia płynny ruch w filmach poprzez zwiększenie liczby wyświetlanych klatek, ze standardowych 24 klatek na sekundę na 96 klatek, co skutkuje podniesieniem komfortu oglądania obrazów wysokiej rozdzielczości. Czas reakcji wynoszący 0,001 ms, pozwala na wyświetlanie obrazów zawierających szybko poruszające się obiekty, które często występują w grach, a także filmach i transmisjach sportowych.

Telewizor może też się pochwalić kontrastem natywnym na poziomie 40 000:1 i kontrastem dynamicznym wynoszącym 2 000 000:1.  Dzięki 6 144 stopniom gradacji, przejścia między kolorami mają być płynne. Dodatkowo technologia x.v. Colour i Digital Cinema Colour mają zapewnić realistyczne i wierne odwzorowanie kolorów niezbędnych podczas odtwarzania filmów.

Ekrany serii Z11 zapewniają także trójwymiarowy dźwięk, za który odpowiada technologia V-Audio ProSurround, poprzez specjalne cyfrowe procesory i pomiar pomieszczenia w połączeniu z nową technologią nagłośnienia.

Telewizory z serii Z11 dostępne są w sprzedaży od połowy lipca 2009 r. w sugerowanych cenach brutto:

  • TX-P54Z11: 24 999 PLN
  • TX-P46Z11: 21 999 PLN
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.