Wyłącznym dystrybutorem produktów PLUS Vision Corp. w Polsce jest firma ViDiS

Pierwszy na świecie przenośny ekran interaktywny

Już w lipcu 2009 roku, ViDiS wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie duży, przenośny ekran interaktywny - PLUS Wireless Interactive Panel UPIC - japońskiej firmy PLUS Vision Corp.

PLUS UPIC to wygodny w użyciu ekran interaktywny, umożliwiający użytkownikowi obsługę komputera i nanoszenie notatek za pomocą specjalnego pisaka cyfrowego, bezpośrednio na wyświetlanym obrazie. Wśród przełomowych korzyści, jakie oferuje ekran PLUS UPIC, najważniejszą jest niezwykle łatwe i szybkie przygotowanie do pracy. Wystarczy rozwinąć niewielkich rozmiarów arkusz, którego tylna powierzchnia ma właściwości magnetyczne, i umieścić go na płaskiej metalowej powierzchni – ścianie, zielonej tablicy szkolnej lub tablicy sucho ścieralnej, itp. Następnie pozostaje już tylko bezprzewodowo skojarzyć z komputerem cyfrowy pisak, wykorzystując technologię Bluetooth, i gotowe! Nie trzeba podłączać do urządzenia żadnych kabli.

Poza wykorzystaniem funkcji interaktywnych, ekranu PLUS UPIC można używać również jako zwykłej tablicy suchościeralnej. Załączony przez producenta zestaw pisaków i gąbka pozwalają pisać po powierzchni arkusza, a następnie wycierać ją do czysta. Ponadto, powierzchnię ekranu PLUS UPIC wykonano z antyrefleksyjnego tworzywa, co czyni z niej ekran projekcyjny.

Powierzchnię ekranu PLUS UPIC pokrywa niemal niewidoczna siatka punktów, opracowana przez firmę Anoto. Wchodzący w skład urządzenia pisak posiada wbudowaną cyfrową kamerę, która wykonuje zdjęcia jej bieżącego wycinka, umożliwiając natychmiastowe rozpoznanie współrzędnych swojego położenia. Pisak cyfrowy zawiera moduł Bluetooth, odpowiedzialny za bezprzewodowe przesyłanie danych do komputera.

Ekran jest dostępny w 3 rozmiarach – 56, 64 i 72 cali. W skład zestawu PLUS UPIC wchodzi zwijany ekran, pisak cyfrowy, pisaki suchościeralne do tablicy (czarny i czerwony), gąbka, futerał, oprogramowanie. W pierwszym roku wprowadzenia PLUS UPIC na rynek, producent planuje sprzedaż w Japonii i w innych krajach łącznie 10 000 zestawów.

W Polsce ekrany dostępne będą pod koniec lipca 2009 roku, w sugerowanej cenie detalicznej 3499 zł (56″), 3999 zł (64″) i 4699 złotych (72″) brutto. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.