Porównywarka cen na Gronie

Portal społecznościowy Grono.net wprowadził nową funkcję, napisaną przez samych użytkowników. Aplikacja umożliwia Gronowiczom porównanie cen różnych produktów.

Aplikacja skierowana jest głównie do społeczności użytkowników aukcji internetowych. Dzięki porównywarce, kupujący mają możliwość poznania rzeczywistej wartości przedmiotu wystawionego na aukcji – trudno bowiem uzyskać taką informację od samego sprzedawcy. Sprzedawca, korzystając z Alletrendów, dowiaduje się czy zaproponowana przez niego cena produktu nie jest zaniżona, lub zbyt wygórowana.

– Aplikacja bazuje na historycznych aukcjach internetowych. Co ważne, porównuje ze sobą ceny przedmiotów zarówno wystawionych na licytację, jak również tych sprzedawanych w sklepach internetowych, sugerując tym samym najlepsze miejsce do nabycia produktu – tłumaczy Paweł Kowalczyk, autor nowej funkcjonalności na Gronie.

Celem aplikacji jest dostarczenie użytkownikowi jak najbardziej rzetelnej informacji na temat ceny rynkowej określonego produktu. Na bieżąco monitorowane są transakcje w określonych kategoriach: fotografia, RTV i AGD, telefony i akcesoria, komputery, biżuteria i zegarki, sport i turystyka. Jeśli internauta nie znajdzie wśród nich interesującej go kategorii może skontaktować się z administratorami, baza jest bowiem ciągle uzupełniana. Informacje na temat osób biorących udział w aukcjach nie są gromadzone przez serwis.

Nowa aplikacja dostępna jest dla Gronowiczów pod adresem: http://grono.net/dev/app/alletrendy/. Na stronie znaleźć można m.in. informacje na temat najbardziej popularnych produktów, ze wskazaniem przedziałów cenowych w jakich występują w sklepach internetowych oraz uśrednionej ceny na aukcjach internetowych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.