Jedno kliknięcie na kluczyku odblokowuje menu taktowania. Test pozwala oszacować potencjał zmian.

Przetaktowanie karty ATI za pomocą oryginalnego sterownika

Grubość naszego portfela często wyznacza limit wydajności komputera. Właściciele kart graficznych ATI mogą bezpiecznie przetaktować kartę i cieszyć się z większej ilości szczegółów i wyższej rozdzielczości w grach, i to bez dodatkowych kosztów.

W większości pecetów wydajność karty graficznej nie odgrywa dużej roli. Gdy chcemy jednak wykorzystać swojego peceta do zabawy najnowszymi grami 3D, nie uda się uniknąć zakupu wydajnej karty graficznej. Opętany żądzą grania użytkownik potrafi na ten cel szybko wydać sumę, za którą można by kupić kompletnego peceta. Decydując się na zakup karty graficznej firmy ATI, dostajemy jednak więcej, niż się spodziewaliśmy. Najnowsze sterowniki ATI pozwalają na łatwe przetaktowanie bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Najpierw aktualizujemy sterownik karty. W panelu kontrolnym karty otwieramy zakładkę »Avivo Video«, a w niej podmenu »ATI Overdrive«. Klikając symbol klucza w lewym górnym rogu, aktywujemy funkcję przetaktowania. Kliknięciem »Test Custom Lock« uruchomimy zautomatyzowany test, który krok po kroku pozwoli na określenie granic możliwości karty graficznej. Po skończeniu testu za pomocą funkcji »Auto-Tune« sami określimy granice możliwości karty, i to nie ponosząc żadnego ryzyka. Bo nawet jeśli narzędzie do przetaktowywania ATI pomyli się w szacunkach możliwości karty, to przywróci karcie wartości standardowe (nawet podczas gry) i ochroni urządzenie przed uszkodzeniem. Kartę Radeon HD 4870 (512 MB) udało nam się przetaktować tak, że miała osiągi wyższe od rezultatów wersji z 1024 MB (+15%), kosztującej o ok. 750 zł więcej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.