Skype 2.8 dla Maka gotowy do pobrania

Skype 2.8

Ci z was, którzy do tej pory używali wersji testowej nie odnotują żadnych nowych funkcji, za to usunięto wiele błędów z wersji beta. Przypomnijmy jednak nowe funkcje:

Udostępnianie ekranu

Czasami tłumaczenie komuś tego co widzimy na ekranie naszego komputera po prostu nie może się udać. Dzięki udostępnianiu ekranu można łatwo pokazać dokładnie to, na co patrzycie. Wystarczy zadzwonić do kogoś z listy znajomych i uruchomić udostępnianie całego ekranu lub jego części. Można udostępnić ekran każdemu użytkownikowi wersji Skype’a z funkcją rozmów wideo. Ponadto udostępnianie ekranu jest również dostępne w Skype’ie 4.1 dla Windowsa, co umożliwia współpracę między użytkownikami różnych systemów operacyjnych.

Skype Access(BETA)

Będąc w podróży łączenie się z Internetem poprzez sieć WiFi bywa problematyczne. Grzebanie w kartach kredytowych, wprowadzanie numerów itd. Skype access ułatwia tę procedurę – za połączenie płacisz ze środków Skype, za tyle minut, ile wykorzystasz. Uwaga: w wersji 2.8 Skype Access jest wciąż w fazie testowej.

Ulepszone zarządzanie czatami:

Jeśli prowadzicie wiele czatów jednocześnie i nie bardzo sobie z tym radzicie, docenicie tę funkcje. Pozwala ona sortować i nadawać różną rangę poszczególnym czatom, tak aby najpierw zajmować się najważniejszymi.

Szybkie dodawanie

Dodawanie kolejnych uczestników czatu jest teraz wygodniejsze. Wystarczy nacisnąć Dodaj w pasku narzędzi w okienku czatu, pojawi się okienko szybkiego dodawania. Wprowadzając kolejne litery uruchomi się przeszukiwanie listy kontaktów. Aby dodać kontakt do czatu wystarczy kliknąć jego imię okienku szybkiego dodawania.

Czat z opisami z listy kontaktów

W ustawieniach Skype’a możemy włączyć opcję czatu, który będzie odnotowywał zmiany opisów naszych znajomych z listy kontaktów, podobnie jak w Twitterze. Aby uruchomić czat z opisami z listy kontaktów zaznaczyć trzeba pokazuj opisy znajomych w czacie w zakładce zaawansowane w oknie Opcji.

Większe obrazki w profilu:

Teraz o rozdzielczości 256×256 pikseli, tak jak w wersji 4.1 dla Windowsa

Domyślne ukrywanie awatarów przy autoryzacji kontaktów

Niektóre obrazki z profilów użytkowników Skype’a mogą być przez innych uznane za gorszące, dlatego teraz, przy prośbie o autoryzację kontaktów, wszystkie obrazki są domyślnie ukrywane.

Dodawanie notatek do kontaktów

Przy dużej ilości znajomych nietrudno zapomnieć kto jest kim. Ten dodatek sprawi, że będzie trudniej.

Komunikator można pobrać z oficjalnej strony producenta.