Smukły kompakt ze stabilizacją obrazu i dużym zoomem

12,1-megapikselowy Lumix DMC-ZX1 to kompakt z 8x zoomem optycznym, 25-milimetrowym szerokokątnym obiektywem oraz zupełnie nowym systemem optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S.

8-krotne powiększenie sprawia, że zbliżanie odległych obiektów jest łatwiejsze niż w przypadku konwencjonalnych aparatów kompaktowych. Współczynnik zoomu można zwiększyć do 15,6x dzięki funkcji Extra Optical Zoom. 25-milimetrowy szerokokątny obiektyw nadaje się zarówno do fotografowania panoramicznych krajobrazów, jak i robienia zdjęć w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ poszerza pole widzenia. Rozdzielczość 12,1 megapiksela pozwala powiększyć zdjęcia z zachowaniem szczegółów, a także przyciąć je i powiększyć części przeznaczone do wywołania.

Tryb automatyczny iA w aparacie Lumix DMC-ZX1 został wzbogacony dzięki ulepszonemu optycznemu stabilizatorowi obrazu POWER O.I.S. i funkcji poprawionej Face Recognition. Drżenie ręki, które pojawia się podczas naciskania spustu migawki albo robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, jest kompensowane przez funkcję POWER O.I.S. zapewniającą dobrą ostrość zdjęć. Popularny tryb rozpoznawania twarzy potrafi rozpoznać trzy osoby jednocześnie i wyświetlić ich imiona na monitorze (jeśli zostały uprzednio zarejestrowane).

Ważną cechą aparatu ZX1 jest szybki autofokus i krótk czas uruchamiania aparatu: 1,1 sekundy. Opóźnienie zwolnienia migawki wynosi około 0,007 sekundy. W trybie seryjnym aparat ZX1 może robić około 2,3 zdjęcia na sekundę w pełnej rozdzielczości 12,1 megapiksela. W szybkim trybie seryjnym aparat rejestruje 10 zdjęć na sekundę, a tryb seryjny z fleszem umożliwia robienie kolejnych zdjęć z towarzyszeniem lampy błyskowej.

Aparat wyposażony jest w 2,7-calowy ekran LCD. Dzięki układowi do przetwarzania obrazu Venus Engine V, aparat umożliwia zrobienie około 330 zdjęć na zasilaniu bateryjnym.  Użytkownicy mają do wyboru gamę kolorów obudowy: srebrną, czarną, niebieską, białą lub czerwoną ( w zależności od regionu sprzedaży), każdą z powłoką aluminiową, która jest odporna na odciski palców i zabrudzenia. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w cenie ok. 1 300 zł.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.