Światowy turniej informatyczny – technologia rozwiąże problemy ludzkości

Rozpoczął się turniej Imagin Cup 2009, którego głównym sponsorem jest firma Microsoft. Do Kairu udało się 444 studentów z 124 krajów, w tym oczywiście z Polski.

Siedem konkurencji – Projektowanie oprogramowania, Projektowanie systemów wbudowanych, Projektowanie gier, Technologie informatyczne, Mashup, Fotografia, Film krótkometrażowy oraz Design, 444 studentów ze 124 krajów całego świata, ponad 200 tysięcy dolarów puli na nagrody i temat przewodni „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości” – to pokrótce charakterystyka rozpoczętej już siódmej edycji turnieju Imagine Cup 2009, który w tym roku odbywa się w Kairze, w Egipcie. W walce o nagrody biorą udział również Polacy (pełną listę polskich zespołów przedstawialiśmy wcześniej) – mamy nadzieję na niemałe sukcesy, tym bardziej, że w przyszłym roku to my będziemy gospodarzami turnieju.

Oficjalne otwarcie odbyło się w Cytadeli Kairskiej, gdzie w uroczystej paradzie zaprezentowały się wszystkie zespoły. Ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością i mowami powitalnymi ważni pracownicy Microsoftu – Ray Ozzie, główny architekt oprogramowania oraz Joe Wilson, dyrektor programów edukacyjnych.

Na miejscu (nie mylić z wakacjami:) jest nasz redakcyjny kolega – Wit Onysyk – który na bieżąco będzie nas informował o, miejmy nadzieję, sporych sukcesach Polaków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.