Szybki aparat z szerokim kątem

12,1-megapikselowy aparat DMC-FX60 jest wyposażony w 25-milimetrowy obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT o jasności F2,8 z 5-krotnym zoomem optycznym. Panasonic zastosował w nowym obiektywie cienką soczewkę asferyczną 0,3 mm, oraz soczewkę sferyczną 0,3 mm. Umożliwiło to zmieszczenie obiektywu 25-125 mm w smukłej i kompaktowej obudowie. Przy rozdzielczości 3 megapikseli funkcja Extra Optical Zoom zapewnia dodatkowe powiększenie, zwiększając współczynnik zoomu do 9,8x przez użycie środkowej części matrycy CCD.

Inteligentny tryb automatyczny iA w aparacie Lumix FX60 obejmuje funkcję POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), która oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań niż konwencjonalny system stabilizacji MEGA O.I.S. Drżenie ręki, które pojawia się podczas naciskania spustu migawki albo robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki jest kompensowane przez nową funkcję POWER O.I.S. Popularny tryb rozpoznawania twarzy Face Recognition potrafi rozpoznać trzy osoby jednocześnie i wyświetlić ich imiona na monitorze (jeśli zostały uprzednio zarejestrowane).

Inną ważną cechą aparatu FX60 jest szybki autofokus. W połączeniu z krótkim czasem uruchamiania aparatu —1,1 sekundy — pomaga on wykorzystać ulotną okazję do zrobienia ciekawego zdjęcia. W trybie seryjnym aparat FX60 może robić około 2,3 zdjęcia na sekundę w pełnej rozdzielczości 12,1 megapiksela. W szybkim trybie seryjnym aparat rejestruje 10 zdjęć na sekundę, a trybie seryjny z fleszem umożliwia robienie kolejnych zdjęć z towarzyszeniem lampy błyskowej.

2,7-calowy ekran LCD oferuje podgląd kadru. Dzięki Venus Engine V, aparat umożliwia zrobienie około 360 zdjęć na zasilaniu bateryjnym. Aparat FX60 jest dostępny w kolorze srebrnym, czarnym, różowym, fioletowym, złotym i niebieskim (w zależności od regionu). Kompakt dostępny będzie na rynku od września w cenie ok. 1 200 zł.