Trzy nagrody dla polskich zespołów w konkursie Imagine Cup

Mamy dobre wieści z zakończonego już turnieju dla młodych informatyków Microsoft Imagine Cup 2009, który odbył się w Kairze, Egipt. Pierwszą nagrodę w konkursie specjalnym im. pierwszej damy Egiptu Suzanne Mubarak zdobył poznański zespół kAMUflage, założony przez studentów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Stworzony przez nich program Tra-Mu-Bra-Tion służy do nauki alfabetu Braille’a poprzez muzykę. W skład zespołu wchodzą: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz. Opiekunem drużyny jest Paweł Wawrzyniak.
Ceremonia wręczenia nagród odbyła się u stóp egipskich piramid

Drugie miejsce w kategorii interoperacyjność rozwiązania zdobył FteamS z Politechniki Łódzkiej, a na ostatnim miejscu podium w kategorii MushUp – projektowanie wyszukiwarek specjalistycznych – uplasował się Monastery of Innovations z Politechniki Poznańskiej. Występ polskich zespołów dobrze ocenili opiekunowie polskiej ekipy. – To jest nasz największy sukces przyjechaliśmy reprezentować Polskę w sześciu kategoriach. Liczyliśmy na kilka sukcesów i takie założenie zostało osiągnięte. Jest to zasłużony sukces naszych studentów, którzy cały rok na to pracowali – powiedział PAP Eugeniusz Wieślarowski z Microsoft Polska.

W najważniejszej kategorii projektowanie oprogramowania bezkonkurencyjny był rumuński zespół Sytech. Polacy z zespołu Demoscene Spirit z Poznania awansowali do ścisłego finału i zajęli miejsca od czwartego do szóstego.

Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej za rok! Przypominamy, że turniej Imagine Cup 2010 zagości właśnie w Polsce. Do udziału w polskim finale w 2010 roku zaprosił uczestników goszczący w Kairze wicepremier Waldemar Pawlak.