Ultramobilna maszyna z niskonapięciowym procesorem Intela

Linia notebooków Acer Aspire Timeline rozszerza się o ultramobilną maszynę wyglądem przypominającą netbooka, jednak wyposażoną w procesor Intel CULV oraz do 4 GB pamięci RAM.

Acer planuje zamienić niedawno wprowadzonego n(o/e)tbooka Aspire One 751 (opisywanego tutaj a testowanego tutaj), nową ultramobilną maszyną o oznaczeniu 1810T, która należy do linii Timeline. Nowy model, tak jak jego poprzednik, posiada 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli w formacie 16:9, ale porzuca opieszałego Atoma Z520 na rzecz niskonapięciowego procesora Intel CULV SU3500 z taktowaniem 1,4 GHz. Ponadto w wyposażeniu znajdziemy do 4 GB pamięci RAM, chipset Intel GS45 ze zintegrowaną grafiką GMA 4500MHD oraz sprzętowym dekodowaniem materiałów HD.

W możliwościach komunikacyjnych również zmieniono parę rzeczy w stosunku do modelu Aspire One 751. Otrzymujemy teraz złącze HDMI oraz wyjście S/PDIF, ale również port Gigabit Ethernet, łączność WiFi a/b/g/n, a także opcjonalnie moduł 3G i Bluetooth 2.1+EDR.

Acer oferuje również preinstalowany system operacyjny Windows Vista Home Premium z bezpłatną przesiadką na nowy Windows 7, kiedy ten będzie dostępny (tj. 22 października). Bateria, podobnie jak u poprzednika, ma zapewnić ponad osiem godzin ciągłej pracy.

Cena modelu Aspire Timeline 1810T nie została jeszcze ujawniona, jednak na pewno będzie wyższa niż w przypadku modelu 751, który aktualnie kosztuje 1800 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.