Office 2010 w wersji testowej dostępny dla członków programu Technical Preview

WPC09: Pakiet Microsoft Office 2010 jest już w fazie Technical Preview

Microsoft Office 2010

Podczas konferencji World Partner Conference 2009 – dorocznego globalnego spotkania partnerów Microsoft – poinformowano, że prace nad pakietami Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010 przeszły do kolejnej fazy produkcji, i osiągnęły fazę Technical Preview. Dziesiątki tysięcy użytkowników, którzy są członkami programu Technical Preview, otrzymało zaproszenie do testów oprogramowania Office i Visio.

– Office 2010 to najlepszy pakiet biurowy dla użytkowników komputerów, telefonów komórkowych i przeglądarek internetowych – powiedział Chris Capossela, wiceprezes działu Microsoft Business Division w firmie Microsoft. – Poczynając od funkcji transmisji i edycji wideo w PowerPoincie po nowe możliwości wizualizacji danych w Excelu i wspólnego przygotowywania dokumentów w Microsoft Word, dostarczamy technologię, która pozwala pracować szybciej i inteligentniej z każdej lokalizacji i za pomocą dowolnego urządzenia – dodał.

W przeciwieństwie do wersji 2007 Microsoft Office 2010 będzie sprzedawany w pięciu, a nie ośmiu wersjach. Każda z nich będzie wzbogacona o dodatkowe aplikacje i funkcje. Aplikacja Office Web będzie dostępna na trzy sposoby: poprzez Windows Live, gdzie ponad 400 milionów konsumentów będzie mogło używać ich bezpłatnie; w siedzibach ponad 90 milionów klientów z dożywotnią licencją na Office oraz za pośrednictwem usług Microsoft Online Services, gdzie klienci będą mogli wykupić subskrypcję w ramach oferty hostingowej.

Microsoft już teraz przygotowuje swoich partnerów biznesowych do zbliżającej się premiery pakietu Microsoft Office 2010 i SharePoint Server 2010. Stworzono kilka nowych narzędzi i programów szkoleniowych oraz odświeżono poprzednie wersje materiałów informacyjnych. Są to m.in.: program Ignite dla pakietów SharePoint, Office i Exchange; uniwersytet optymalizacji infrastruktury biurowej (

Business Productivity Infrastructure Optimization

, BPIO); certyfikaty Mistrza i Architekta SharePoint; nowe funkcje i model dystrybucji w programie partnerskim internetowych usług biurowych (

Business Productivity Online Services

) oraz seria webcastów i demonstracji Exchange 2010 Readiness. Więcej informacji o tych programach można znaleźć pod adresem http://partner.microsoft.com/businessproductivity.

Wszyscy uczestnicy konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference otrzymali zaproszenie do udziału w programie Technical Preview. Finalna wersja Microsoft Office 2010 i pokrewne produkty pakietu będą dostępne w pierwszej połowie 2010 roku.