Zapisy na konferencję PyCon PL 2009 otwarte

PyCon PL to impreza poświęcona językowi Python. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 16-18 października w Ustroniu i kładzie nacisk na integrację społeczności skupionej wokół tego języka.

W tegorocznej, częściowo już znanej, agendzie znajdą się tradycyjnie prelekcje o tematyce webowej, w tym dotyczące popularnego frameworka Django. Mimo to, nie zabraknie tematów z zupełnie innych, znacznie odleglejszych od siebie gałęzi rozległej dziedziny, jaką jest Informatyka. Uczestnicy będą mieli okazję poznać możliwości języka Python w komputerowych systemach pomiarowych, jego zastosowanie w eksploracji danych, a także przekonać się, jak w sposób łatwy, szybki i przyjemny stworzyć przenośną między platformami grę 3D. To jednak nie wszystko, gdyż naprawdę ciekawie zapowiadają się warsztaty z tworzenia aplikacji według metodologii TDD oraz programowania w parach. Całości dopełnią wystąpienia specjalnie zaproszonych gości z zagranicy.

Wśród innych nowości wprowadzonych w tym roku, warto odnotować Piorunujące Występy (bo wszak Polacy nie gęsi i mogą mieć własne określenie na Lightning Talks), czyli krótkie, kilkuminutowe wystąpienia. Dzięki temu każdy może naświetlić jakieś ciekawe aspekty związane z językiem Python. Poza tym, to także doskonała okazja do sprawdzenia siebie w roli prelegenta, jeżeli ktoś nie czuje się jeszcze na siłach do przygotowania pełnej, prawie godzinnej prelekcji. Propozycje takich krótkich wystąpień można wciąż zgłaszać organizatorom, zgodnie z regułami zawartymi w „Call for Papers” na stronie konferencji.

Wszyscy chętni do uczestniczenia w imprezie powinni się zarejestrować na stronie internetowej konferencji: http://pl.pycon.org/. Ilość miejsc jest ograniczona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.