Zdjęcia i filmy HD z 18-krotnym przybliżeniem

Panasonic prezentuje 12,1-megapikselowy, hybrydowy aparat kompaktowy DMC-FZ38 z nowym stabilizatorem obrazu POWER O.I.S. i możliwością nagrywania filmów HD w formacie AVCHD Lite.

Lumix DMC-FZ38, oprócz filmów w Motion JPEG, umożliwia rejestrowanie dwukrotnie dłuższych filmów wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite. Niezależny przycisk do nagrywania filmów, sprawia, że DMC-FZ38 jest urządzeniem hybrydowym — sprawdzić się powinien zarówno w roli aparatu, jak i kamery, a jego obsługa jest równie łatwa w obu trybach.

Obiektyw z 18-krotnym zoomem ułatwia fotografowanie z dużej odległości i robienie zbliżeń. Współczynnik zoomu można zwiększyć do 35,2x dzięki funkcji Extra Optical Zoom. 27-milimetrowy szerokokątny obiektyw nadaje się zarówno do fotografowania panoramicznych krajobrazów, jak i robienia zdjęć w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ poszerza pole widzenia. Rozdzielczość 12,1 megapiksela pozwala znacznie powiększyć zdjęcia z zachowaniem wszystkich szczegółów, a także przyciąć je i powiększyć części przeznaczone do wywołania.

Tryb automatyczny iA, działający także w trybie nagrywania filmów, obejmuje funkcję POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), która oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań niż konwencjonalny system stabilizacji MEGA O.I.S. Zaawansowana funkcja rozpoznawania twarzy Face Recognition potrafi jednocześnie wykryć twarze trzech osób w trybie rejestrowania zdjęć.

Inną cechą aparatu DMC-FZ38, którą docenią aktywni użytkownicy, jest wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Dzięki układowi do przetwarzania obrazu Venus Engine HD, aparat umożliwia zrobienie około 470 zdjęć.

Aparat FZ38 dziedziczy i rozszerza funkcje sterowania ręcznego, które cieszyły się popularnością w poprzednich modelach z rodziny FZ. Ustawienia ręczne są bardziej elastyczne niż w poprzednich modelach, a układ kontrolek został ulepszony, dzięki czemu ich obsługa jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Ponadto tryb zaawansowany, przeznaczony dla użytkowników kreatywnych i dostępny tylko w kompaktowych aparatach Lumix klasy wyższej, teraz obejmuje tryb zbliżeń, który ułatwia robienie powiększonych zdjęć dostosowanych do fotografowanego obiektu. Aparat FZ38 jest wyposażony w 2,7-calowy wyświetlacz LCD z szerokim kątem widzenia, który pokazuje obraz zarówno podczas rejestrowania, jak i odtwarzania filmów oraz zdjęć.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.