4chan - kwatera główna Anonimowych

4chan znów sieje zgorszenie

4chan znów atakuje. Tym razem dowcipnisie najbardziej zakręconego forum internetowego wzięli na warsztat katolicki serwis randkowy.

„Anonimowi”, czyli użytkownicy forum 4chan, znani są z wielu ataków hakerskich, które mają na celu nic innego, jak… robienie innym niesmacznych żartów. Kolejne „dokonanie” forumowiczów ma bardzo podobny charakter. Anonimowi wykradli listę haseł i loginów z katolickiego serwisu randkowego a następnie wykorzystali fakt, że duża część internautów nieodpowiedzialnie stosuje te same hasła na innych witrynach, w tym bankowych.

Na portalach społecznościowych w profilach katolickich randkowiczów zaczęły się pojawiać zdjęcia pornograficzne, rozważania na temat samobójstwa, czy obraźliwe teksty wobec znajomych. Podszywający się pod jednego z użytkowników Facebooka internauta opublikował informację, że właśnie potrącił samochodem człowieka i uciekł z miejsca przestępstwa, ale zastanawia się, czy nie wrócić i nie „dokończyć roboty”. Znajomi błyskawicznie na to zareagowali. Błagali, żeby wezwał policję. Chwilę później przeczytali: „Tylko wy wiecie co się stało. Nie możecie nikomu powiedzieć. Muszę to załatwić jak mężczyzna”. Inni z kolei „przyznawali się” do homoseksualizmu, sporo osób „kupiło” na eBay’u wibratory i inne zabawki erotyczne.

A ty ilu haseł używasz?

0
Źródło: Rzeczpospolita
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.