Witryna AleSeriale.pl

AleSeriale – nowy serwis o polskich i zagranicznych hitach

AleSeriale to nowy serwis Wirtualnej Polski, będący bazą danych ponad 900 polskich i zagranicznych serialów telewizyjnych - z opisami, zdjęciami, newsami i charakterystyką.

Zarówno polskie jak i zagraniczne produkcje filmowe traktowane są w serwisie na równych prawach, czyli poświęca im się tyle samo miejsca. W bazie witryny znalazły się opisy 900 tytułów, wraz z informacjami o ich twórcach. Wykorzystano przy tym połączenie pomiędzy serwisami: film.wp.pl i aleSeriale.pl, dzięki czemu witryna serialowa może korzystać z filmowej bazy twórców, zaś serwis filmowy – z bazy seriali. Oprócz opisów zamieszczane są również profesjonalne recenzje, felietony oraz wywiady z twórcami filmów i odtwórcami serialowych postaci.

W serwisie znaleźć można kategorie: Wiadomości (czyli najnowsze wieści ze świata filmu w odcinkach), Fototematy (np. jak polskie miasta promują się w serialach), Sezony i odcinki, rankingi na Najpopularniejsze seriale polskie i zagraniczne (wraz z opisem), oraz sekcję 100 pytań do… (jedyne miejsce w polskiej Sieci, gdzie użytkownik może zadać pytanie i otrzymać odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące seriali).

W cotygodniowym cyklu Bohater tygodnia zawarte są informacje dotyczące serialowych postaci, a w zakładce (Nie)zapomniane seriale znajdują się wiadomości o filmach, które weszły do serialowego kanonu polskiej kinematografii. Wreszcie, w sekcji Multimedia umieszczono Zwiastuny seriali, Zdjęcia (m.in. z filmowych planów) oraz Tapety i Plakaty. W witrynie do dyspozycji internauty jest także serialowa rozrywka – ankiety, pojedynki, quizy, konkursy z nagrodami, a także aktualny program telewizyjny polskich stacji ukierunkowany na seriale.

Amerykańscy badacze uznali, że lubimy seriale, bo świat dzięki nim jest bardziej uporządkowany niż rzeczywisty, a przy tym lepszy, łatwiejszy i… bezpieczny. Czy to prawda? Nawet jeśli nie, jedno jest pewne – większości z nas zapadł w serce przynajmniej jeden serial, na którego kolejny odcinek czekamy z niecierpliwością.

Odwiedź AleSeriale.pl

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.