Prosty sposób na uniknięcie korków i mandatów

Antyradar w telefonach z Windows Mobile

Dla posiadaczy telefonów komórkowych z systemem Windows Mobile radar nie będzie już więcej zaskoczeniem. Najnowsza wersja aplikacji SpeedAlarm ostrzega o kontrolach radarowych.

Po uruchomieniu programu mamy łączność z innymi kierowcami. Aby ostrzec innych o mijanym zagrożeniu, wystarczy kliknąć „Zgłoś” na ekranie telefonu po czym wybrać rodzaj niebezpieczeństwa z krótkiej listy. Do wyboru mamy „suszarkę” (czyli policyjną kontrolę prędkości), fotoradar przenośny lub stacjonarny, wypadek, przejazd kolejowy, zakręt lub inne niebezpieczeństwo.

Odbieranie ostrzeżeń jest całkowicie zautomatyzowane. Telefon sam analizuje otrzymane zgłoszenia i ostrzega głośnym sygnałem dźwiękowym, gdy zbliżamy się do niebezpieczeństwa. Precyzję informacji zapewnia wbudowany w telefon odbiornik GPS. Ostrzeżenia odbierane i wysyłane są przez dostępne w każdym telefonie łącze internetowe.

W chwili obecnej w systemie zarejestrowanych jest ponad 50 tysięcy użytkowników. Program zainstalować można na swojej komórce korzystając ze strony SpeedAlarm.pl. Choć producenci przewidzieli opłaty za korzystanie z systemu, każdy może wypróbować go przez 6 tygodni za darmo. Co ciekawe, żeby zachować darmowy dostęp po upływie okresu próbnego, wystarczy regularnie korzystać z programu i zgłaszać mijane zagrożenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.