Około 9.2% użytkowników Cherple pochodzi z Europy – głównie Niemiec, Szwecji, Francji oraz Hiszpanii

Aplikacja internetowa łącząca komputer z telefonem komórkowym

Cherple

Używając strony internetowej, lub aplikacji PC, można bezpłatnie wysłać wiadomość tekstową na telefon komórkowy. Aplikacja wyróżnia się tym, że użytkownicy Cherple mogą otrzymywać wiadomości SMS na swoje konto internetowe. Jedynym kosztem komunikacji w drugą stronę (cell-to-pc) jest opłata zależna od operatora. W tym momencie Cherple współdziała z telefonami komórkowymi na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak celem jest współdziałanie aplikacji z każdym telefonem na każdym kontynencie. W przyszłości serwis ma być zintegrowany z portalami społecznościowymi (początkowo Facebook i Myspace).

Po ustabilizowaniu swojej pozycji na rynku Amerykańskim, Cherple wyrusza na podbój Europy. – Widzimy ogromny potencjał na Europejskim rynku, docelowo dążymy do tego, aby użytkownicy z Europy stanowili co najmniej 15 procent użytkowników Cherple – stwierdził Robert Sanchez, CEO Globaltel Media, dostawcy Cherple.

Grupą docelowa są osoby związane ze Stanami przez znajomych bądź rodzinę. Ponad milion obywateli USA przyznaje się do Polskich korzeni, z czego około 200 tysięcy zna język polski. Ponadto, biorąc pod uwagę Polaków okresowo przebywających w stanach, Polski rynek jest wyjątkowo atrakcyjny dla Cherple.

Istnieje również wersja Cherple dla przedsiębiorstw i biznesu. Cherple jest dostępny za darmo pod adresem www.cherple.com.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News