Asmax NAS-Print serwer – malutki sieciowy kombajn

To niewielkie urządzenie sieciowe łączy w sobie funkcję serwera plików SAMBA oraz FTP, serwera wydruku, a także posiada wbudowanego klienta BitTorrent.

Podłączając do nowego Asmaxa NAS-Print serwer dysk lub pamięć zewnętrzną USB, można stworzyć osobisty serwer plików w ramach sieci lokalnej LAN (serwer SAMBA). Z kolei za pomocą serwera FTP, posiadane zasoby można udostępnić także szerszej grupie odbiorców – za pośrednictwem sieci Internet. W tym wypadku trzeba jedynie przydzielić wybranym osobom odpowiednie uprawnienia wraz z loginem i hasłem.

Asmax NAS-Print serwer to również serwer wydruku. Dzięki temu – w ramach sieci lokalnej – wszyscy użytkownicy mogą swobodnie korzystać z zasobów drukarki sieciowej. Z kolei dla fanów połączeń peer-2-peer, nowy Asmax oferuje możliwość swobodnego i nieograniczonego dostępu do różnorodnych plików: muzycznych, wideo i innych. Wbudowany klient BitTorrent pozwala na szybkie ściąganie plików, bez konieczności pozostawiania włączonego komputera np. na noc, natomiast interesująca muzyka i gry są dostępne za pomocą XBOX360 Media Server oraz Apple iTunes Music Server.

Asmax NAS-Print serwer posiada łącze USB 2.0 do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego, a także gniazdo RJ45, które służy do połączenia urządzenia kablem ethernetowym z ruterem lub switchem. Jego wymiary to 70 x 32 x 24 mm (długość/szerokość/wysokość), a waga wnosi 130 g. Jest zgodny z oprogramowaniem Windows 2000/XP/Vista, a także Mac 10.5.4 i nowszymi. W pudełku – oprócz urządzenia – znajduje się również kabel ethernetowy, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim oraz płyta CD z niezbędnymi sterownikami. Dodatkowo pod adresem: ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/NAS-Print/ znajduje się lista kompatybilnych drukarek z Asmax NAS-Print serwer, a także obszerna instrukcja obsługi.

Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata, a sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 189 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.