Oprogramowanie to stale się uczy i zwiększa poziom ochrony w oparciu o informacje pochodzące z autentycznych ataków na autentycznych użytkowników

AVG Identity Protection dostępne po polsku

Teraz użytkownicy w Polsce w prosty sposób mogą być chronieni przed utratą tożsamości podczas dokonywania transakcji bankowych, zakupów oraz innych wrażliwych transakcji w sieci

AVG Technologies wprowadza dzisiaj osiem nowych wersji językowych oprogramowania AVG Identity Protection (IDP), w tym również polską. IDP zostało wprowadzone już wcześniej w wersji AVG 8.5, po tym jak AVG przejęło firmę Sana Security, ale do tej pory oprogramowanie było dostępne tylko w angielskiej wersji językowej.

Teraz użytkownicy w Polsce mają zapewnioną stałą ochronę przed kradzieżą tożsamości, jak również przed nowymi i nieznanymi jeszcze wirusami, za każdym razem kiedy korzystają z sieci. Oprogramowanie jest kompatybilne nie tylko z produktami AVG, ale z większością popularnych programów antywirusowych. Jest ono także częścią popularnego pakietu AVG Internet Security, który stanowi kompleksową ochronę dla wszystkich działań prowadzonych w sieci.

Kradzież tożsamości jest w tej chwili numerem jeden na liście przestępstw internetowych. Amerykańska Federalna Komisja Handlu uznała kradzież tożsamości za jedno z najczęściej popełnianych przestępstw w sieci w ciągu ostatnich 7 lat. Według raportu Fraud Survey z 2008 roku, opublikowanego w lutym, prawie 10 milionów osób w USA padło ofiarami kradzieży tożsamości. Badania przeprowadzone przez Javelin Strategy & Research wykazały, że straty odnotowane z powodu kradzieży tożsamości w 2008 roku wzrosły aż do 45 mld USD. Wskaźnik kradzieży tożsamości bardzo szybko rośnie również w Wielkiej Brytanii. CIFAS, firma zajmująca się zapobieganiem oszustwom w Wielkiej Brytanii szacuje, że kradzież tożsamości kosztuje gospodarkę państwową ponad 4,4 miliardów dolarów rocznie, a ofiarami kradzieży pada ok 25 % brytyjskich użytkowników.

AVG Identity Protection stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa, zdecydowanie poprawiającą poziom zabezpieczenia użytkownika przed zagrożeniami, których zwykłe oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie wychwycić. Nie ma znaczenia czy użytkownik korzysta z oprogramowania AVG czy innego producenta; IDP współpracuje ze wszystkimi popularnymi programami, które dbają o bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Podstawowym zadaniem IDP jest pomoc w powstrzymywaniu złodziei przed atakami, których celem jest kradzież haseł, szczegółów rachunków bankowych, numerów kart kredytowych czy innych wartościowych cyfrowych zasobów.

Oprogramowanie to wykorzystuje technologię tzw. analiz behawioralnych w celu upewnienia się, że wszystkie programy działające na komputerze zachowują się tak, jak powinny. Jeśli wykryje jakiekolwiek podejrzane zachowania, które mogłyby prowadzić do kradzieży danych osobowych, natychmiast je zamyka, zapobiegając w ten sposób jakiejkolwiek możliwości kradzieży.

Program AVG Identity Protection jest obecnie dostępny w polskiej wersji językowej i kosztuje 73,99 PLN (cena zawiera VAT).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.