Poprzednik widocznego na zdjęciu modelu G11, posiadał matrycę o rozdzielczości 14 Megapikseli

Canon G11 – jeszcze lepszy, szybszy i mocniejszy

Mniejsza rozdzielczość, ale obrotowy ekran i ten sam, świetny obiektyw – to krótka charakterystyka nowego aparatu cyfrowego firmy Canon z najlepszej i najbardziej zaawansowanej serii kompaktów – G. Nowy model o oznaczeniu PowerShot G11 wyposażono w matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7 cala i rozdzielczości 10 Megapikseli, oferującą zapis obrazu zarówno w formacie JPEG, jak i RAW, optycznie stabilizowany obiektyw o zakresie ogniskowych 28-140 mm (5-krotny zoom) i jasności f/2.8-4.5, migawkę o szybkości 15-1/4000s, 15 trybów tematycznych (w tym podwodny), 9-punktowy autofokus z funkcją wykrywania twarzy, zakres czułości ISO 80-3200, a także 2,8-calowy, obrotowy ekran LCD o rozdzielczości 461 tysięcy pikseli.

Ponadto kompakt umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości (tylko!) 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę i posiada zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu DIGIC 4.

Co więcej, Canon PowerShot G11 korzysta z wielu technologii poprawiających jakość obrazu. Są to:

  • technologia inteligentnej korekcji kontrastu i-Contrast, która optymizuje zakres dynamiki zdjęć w celu uniknięcia wypalenia jasnych partii zdjęcia i jednoczesnego zachowania detali w ciemnych partiach,
  • tryb Low Light, przydatny podczas fotografowania we wnętrzach i w warunkach słabego oświetlenia – można wykonać zdjęcia wielkości 2,5 Mp przy wartości ISO 12800 i szybkości 2,4 klatek na sekundę,
  • wbudowany trzystopniowy filtr neutralny (ND),
  • dokładna kontrola balansu bieli,
  • tryb Smart Auto, który wykrywa ruch ludzi i aktywuje tryb Servo AF/AE w celu blokady parametrów ekspozycji i ostrości dla wybranego obiektu.

Nowy kompakt PowerShot G11 pojawi się na półkach sklepowych w październiku, w cenie około 500 dolarów, czyli ponad 1500 złotych.