Cynapspro – profesjonalny system zapobiegania utracie danych

Rozwiązaniem mającym zapewniać bezpieczeństwo przechowywanych informacji jest wprowadzone na rynek polski przez firmę AutoID Polska S.A. oprogramowanie Cynapspro.

Dzięki Cynapspro nie będziemy musieli obawiać się, że ktoś nieuprawniony, omijając zaporę ogniową, wyniesie poufne dane na nośniku USB lub przenośnym dysku włożonym do kieszeni. Będziemy mieli również gwarancję, że nikt nie przyniesie wirusów, trojanów ani innych infekcji na nośniku USB lub innym urządzeniu zewnętrznym. Cynapspro dopuści tylko autoryzowane nośniki USB, aparaty cyfrowe i urządzenia pamięci masowej. W łatwy sposób pozwoli też decydować, które aplikacje mogą być uruchamiane w środowisku firmowym. Tym samym w godzinach pracy nie będzie można poświęcać czasu np. na gry komputerowe.

Oprogramowanie Cynapspro dostępne jest w kilku modułach, które mogą być kupione zarówno w pakietach, jak i pojedynczo:

  • DevicePro 2009   – zapewnia kontrolę dostępu do portów i zewnętrznych nośników pamięci masowej. Zapobiega wyciekom informacji, kontrolując dostęp do zewnętrznych nośników pamięci masowej,takich jak nośniki USB, dyski CD i zewnętrzne dyski twarde, a także kontrolując mechanizmy przesyłania danych.
  • ApplicationPro 2009 – kontroluje i zezwala na uruchomienie plików wykonywalnych na podstawie tzw. białych list, pozwala określić, które aplikacje wolno uruchamiać w środowisku firmowym.
  • CryptionPro 2009 – automatycznie i niezawodnie szyfruje dane na nośniku przenośnym, nie przeszkadzając użytkownikowi w pracy i chroniąc dane. Zapewnia konieczną ochronę, nie odbierając możliwości korzystania z nośników przenośnych.
  • CryptionPro HDD 2009 – umożliwia kompleksową ochronę danych przechowywanych w komputerze przenośnym, gwarantuje ochronę dostępu (uwierzytelnienie przed uruchomieniem systemu) oraz szyfrowanie dysku (programowe i sprzętowe).

Cynapspro pozwala na zaszyfrowanie całego dysku (programowe i sprzętowe) co gwarantuje bezpieczeństwo danych nawet w wypadku kradzieży lub zgubienia komputera przenośnego. Automatycznie szyfrowane będą również pliki znajdujące się na urządzeniach przenośnych. Szyfrowanie odbywa się przez proces działający w tle, nieuciążliwy dla użytkownika.

DevicePro Ultimate2009 zawiera moduły DevicePro 2009 ApplicationPro 2009 CryptionPro 2009,  które są dostępne również osobno. Więcej informacji oraz wersja testowa (pełna wersja na 5 stanowisk)na www.cynapspro.pl.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.