Student z Bostonu został oszczędzony - nie musi płacić 675 tysięcy dolarów odszkodowania

Czterech Chińczyków w więzieniu za nielegalną dystrybucję Windowsa XP

Microsoft wygrał kolejną bitwę w niekończącej się batalii z piratami. Sąd w Pekinie skazał czterech piratów na maksymalnie 3,5 roku więzienia, za nielegalną dystrybucję systemu Windows XP.

Czterech Chińczyków zostało skazanych na maksymalnie 3,5 roku więzienia – to kara nałożona przez sąd w Pekinie za rozprowadzanie nielegalnych kopii systemu Windows XP. Ta kopia nosi przydomek „Tomato Garden” i jest pozbawiona zabezpieczeń przed piractwem, zaś do tej pory pobrało ją już 10 milionów użytkowników.

Ten fakt nie został zignorowany przez sąd, dlatego kary mają być przestrogą dla wszystkich piratów. Dwóch nieszczęśliwców przesiedzi kolejne 3,5 roku w więzieniu, a dodatkowo muszą zapłacić po 1 milionie juanów grzywny (to około 420 tysięcy złotych). Kolejnych dwóch Chińczyków otrzymało kary 2 lat więzienia oraz po 100 tysięcy juanów grzywny.

Co więcej, witryna zajmująca się rozprowadzaniem wersji „Tomato Garden” musi zapłacić 8,7 miliona juanów grzywny, czyli ponad 3,5 miliona złotych. Microsoft jest oczywiście usatysfakcjonowany tymi decyzjami pekińskiego sądu i nadal będzie współpracował z chińskimi władzami, aby zapobiegać piractwu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.