Opera wciąż znajduje się na marginesie rynku desktopowych przeglądarek - ale na mobilnych urządzeniach zdecydowanie króluje!

Czy wakacje napędzają mobilne przeglądanie?

Czerwcowy raport "Stan sieci mobilnej" przygotowany przez Operę ujawnia zależność pomiędzy ilością pobrań i użytkowników Opery Mini a wakacyjną popularnością określonych miejscach globu.

Comiesięczny raport przedstawia informacje dotyczące najważniejszych globalnych trendów mających wpływ na mobilny Internet. Pełny raport jest dostępny na stronie http://www.opera.com/smw/.

Globalne trendy:

W lipcu 2009 r. Opera Mini miała prawie 29,1 milionów użytkowników, co stanowi wzrost o 9,9% w porównaniu z czerwcem i aż o ponad 145% w porównaniu z lipcem 2008. Te dane dotyczą tylko użytkowników, którzy sami zainstalowali przeglądarkę w swoim telefonie komórkowym. Te 29,1 miliony obejrzały w lipcu ponad 12 miliardów stron. Od czerwca oglądalność stron skoczyła o 15,4%, a w skali rocznej – o 223%.

W lipcu użytkownicy Opery Mini wygenerowali dla operatorów ponad 187 milionów megabajtów danych. W porównaniu z czerwcem oznacza to wzrost o 11%.  Dane w Operze Mini są kompresowane o 90%. Gdyby nie ten fakt, użytkownicy przeglądarki obejrzeliby prawie 1,7 petabajta danych w zeszłym miesiącu. Od lipca 2008 r. przesył danych zwiększył się o 223%.

Kraje o największej liczbie użytkowników to odpowiednio: Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, USA, Nigeria, Niemcy i Polska.

Wakacyjne przeglądanie?

Miejsca z wysoką liczbą wakacyjnych internautów: Turkmenistan, Antarktyda, Aruba, Andora, Burundi i Australia. W tych miejscach liczba unikalnych użytkowników przekroczyła liczbę pobrań.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.