Komputer, który nie pobiera prądu w trybie czuwania

Desktop niepobierający prądu w stanie czuwania

Fujitsu dodaje do swojej oferty pierwszy na świecie komputer z technologią 0-Watt, który w stanie czuwania nie pobiera prądu.

Wszystkie obecnie oferowane komputery PC pobierają pewną ilość energii, nawet gdy są wyłączone. Wyjątkiem wśród nich jest Fujitsu ESPRIMO P/E 7935 0-Watt, który wykorzystując technologię 0-Watt PC nie pobiera energii w stanie czuwania, czy hibernacji. Dzięki opatentowanej konstrukcji płyty głównej i zasilaczowi, które zostały użyte w zestawach ESPRIMO P/E 7935 0-watt, administrator może zarządzać komputerami również w zakresie trybów zasilania i ograniczenia zużycia prądu do 0,0 wata przy zachowaniu możliwości zdalnej administracji sprzętem.

Rozwiązanie przekłada się wprost na oszczędność energii rzędu kilkudziesięciu złotych rocznie dla jednego komputera i może być wyższe w zależności od intensywności użytkowania sprzętu i typu podłączonego monitora.

Zużycie energii w czasie normalnej pracy jest optymalizowane dzięki użyciu najwydajniejszych obecnie zasilaczy 89+ (sprawność 89% w czasie typowej pracy) i specjalnie zaprojektowanej płyty głównej wraz z wydajnym systemem cichego chłodzenia (głośność poniżej 20dB przy uruchomionym systemie Windows Vista/XP). Redukcja zużycia energii w komputerach ESPRIMO E/P7935 z zasilaczami 89+ wykracza nawet poza kryteria przyszłej normy Energy Star 5.0, która będzie obowiązywała w Europie od połowy 2009 roku.

Nowe modele powinny być wyposażone w procesory Core 2 Duo, 2 GB pamięci RAM, dyski twarde o pojemności 250 GB, nagrywarkę DVD, grafikę GMA 4500, a wszystko zamknięto w obudowę typu Mini Tower PC, mierzącą 20,3 x 39 x 39,2 i ważącą 12 kilogramów. Tak skonfigurowany desktop będzie kosztować około 690 funtów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 3350 złotych. Więcej informacji tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.