Fujitsu kładzie kres kradzieżom notebooków

Nowa technologia Advanced Theft Protection zapewnić ma kompleksową ochronę sprzętu i danych.

Firma Fujitsu poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty zabezpieczeń o technologię Advanced Theft Protection (ATP). Nowe rozwiązanie pozwala właścicielowi notebooka zdalnie zablokować skradzione lub zgubione urządzenie lub uruchomić blokadę w określonym przez siebie czasie. Notebook zablokowany z wykorzystaniem tej funkcji nie daje się uruchomić i staje się bezużyteczny dla nieupoważnionych użytkowników.

Nowa technologia, zintegrowana sprzętowo z notebookiem i oparta na zaszyfrowanej architekturze, jest całkowicie odporna na zewnętrzną ingerencję. Dzięki ATP zabezpieczenie skradzionego lub zgubionego notebooka jest równie łatwe, jak unieważnienie karty kredytowej przez telefon. Zdalne blokowanie urządzenia, integralna część ATP, jest aktualnie obsługiwane przez modele Fujitsu LIFEBOOK T5010 i LIFEBOOK E8420 (z technologią Intel vPro).

W połączeniu z rozwiązaniami Computrace Data Protection i Computrace One firmy Absolute Software zabezpieczenie to umożliwia użytkownikom także zdalne skasowanie danych ze skradzionych notebooków. Ponadto utracone urządzenie może być śledzone, co wydatnie pomaga w jego odzyskaniu. Funkcje te obsługują wszystkie LIFEBOOKI produkowane aktualnie przez Fujitsu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.