Internetowy Tablet Nokii z łącznością 3G

W Sieci pojawiły się zdjęcia urządzenia firmy Nokia, które wyposażono w 3,5-calowy, dotykowy wyświetlacz, łączność 3G WWAN/HSPA, klawiaturę QWERTY oraz 5-megapikselowy aparat.

Pod koniec maja tego roku informowaliśmy was o pierwszych plotkach na temat internetowego tabletu Nokii nowej generacji, który nosi nazwę N900 „Rover”. Teraz w Sieci pojawiły się realne zdjęcia produktu, potwierdzające fakt, że fiński producent pracuje nad urządzeniem w kategorii Internet Media Tablet, ale o rozszerzonej funkcjonalności – telefonu komórkowego – nowy model ma być wyposażony bowiem w łączność 3G WWAN/HSPA. Zachowano w nim jednak open-source’ową, mobilną platformę Maemo (jednak w nowej wersji, oznaczonej cyferką 5), która preinstalowana była w poprzednich Internetowych Tabletach Nokii.

Urządzenie o nazwie kodowej RX-51 ma być wyposażone ponadto w 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, łączność WiFi i Bluetooth, 32 Gigabajty wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart pamięci (do 16 GB), a także 256 MB pamięci RAM i 768 MB wirtualnej pamięci, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, fleszem i optyką Carl Zeiss, drugą kamerę do wideorozmów (z przodu) oraz procesor OMAP3430 z taktowaniem 600 MHz.

Ostatnie informacje potwierdzają również, że Nokia N900 „Rover” trafi na rynek jeszcze w tym roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.