Lekcje informatyki przez Internet

Ruszyła nowa platforma internetowa Learnpedia, oferująca bezpłatne szkolenia z zakresu informatyki. Poprzez stronę internauci będą mogli wymieniać się wiedzą podobnie, jak na Wikipedii.

Cena tradycyjnych kursów wymusza na części chętnych szukanie tańszej alternatywy. Najłatwiej znaleźć ją można w sieci pod postacią forów dyskusyjnych, czy serwisów typu peer production, z których najbardziej znanym przedstawicielem jest internetowa encyklopedia Wikipedia. Na podobnych zasadach będzie działała nowa platforma Learnpedia, która 24 sierpnia wystartowała równocześnie na wszystkich rynkach Europy środkowo-wschodniej

Learnpedia jest ściśle sprofilowana i specjalizuje się w dokształcaniu z zakresu technologii informacyjnych. W ramach wspólnoty eLearning można na niej korzystać z bezpłatnych ofert nauki, a poprzez aktywny udział przekazywać swoją wiedzę innym.

W momencie uruchomienia portal oferować będzie kursy Microsoft Office 2007 – MS Word, Excel, Powerpoint, Outlook oraz OneNote. Kolejne szkolenia dostępne będą w ostatnim kwartale 2009 roku. Aby się zarejestrować, wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail.

Oferty szkoleń dostępne będą w kilku wersjach językowych. Oprócz polskiej, istnieć będą również wersje rumuńska, węgierska, bułgarska, czeska, słowacka i słoweńska. W przyszłości planowane jest stworzenie stron w innych językach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.